Ważą się losy Szkoły Podstawowej w Uśniku w gminie Śniadowo

040 (Kopiowanie)Placówce grozi likwidacja. Władze gminy tłumaczą zamiar zamknięcia szkoły małą liczbą uczących się w niej dzieci.

W tej sprawie, najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu, odbędzie się wspólne posiedzenie komisji oświaty Rady Gminy Śniadowo. Dopiero wtedy zapadnie decyzja co dalej, mówi wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski.

– Odbyło się już spotkanie z mieszkańcami miejscowości Uśnik, jak również z radą pedagogiczną szkoły, następnie według moich obietnic przeprowadziłem rozmowy indywidualne z rodzicami dzieci uczących się w klasach 1 – 6. Wyniki rozmów indywidualnych z rodzicami, przekażę radnym Rady Gminy Śniadowo, na najbliższym spotkaniu komisji oświaty i wtedy postaramy się podjąć decyzję. Jaka będzie to decyzja, w tej chwili nie przesądzam, są różne zdania, różne koncepcje, więc wynik rozmów indywidualnych z rodzicami powinien w dużym stopniu przesądzić o tym, czy ta szkoła od nowego roku szkolnego 2014/2015 będzie funkcjonować w tej formie, innej lub też zostanie zlikwidowana – dodaje wójt.

Zawiązał się już Społeczny Komitet Obrony Szkoły. Rada pedagogiczna i rodzice obawiają się o swoje dzieci. Jak mówią rodzice, problemem dla wójta okazuje się dowóz uczniów do innych placówek:

usnik2

Dodajmy jeszcze, że do szkoły w Uśniku uczęszcza trzydzieścioro ośmioro dzieci. Zatrudnionych jest jedenastu nauczycieli. Tylko pięciu z nich pracuje w pełnym wymiarze godzin. Do sprawy będziemy wracać.

Marzena Troć

fot.sniadowo.powiatlomzynski.pl

Be the first to comment on "Ważą się losy Szkoły Podstawowej w Uśniku w gminie Śniadowo"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*