Święto Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży [FOTO]

Elektryczny autobus, nowoczesny przystanek, szkolny bus oraz gry i zabawy zespołowe czekały na wszystkich pasażerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży, którzy pojawili się dziś na placu przed siedzibą łomżyńskiego przedsiębiorstwa. Atrakcje przygotowane zostały z okazji Łomżyńskiego Święta Komunikacji Miejskiej, obchodzonego po raz pierwszy przez MPK Łomża – mówi Janusz Nowakowski, dyrektor MPK w Łomży.

– Nasze autobusy jeżdżą już od 47 lat ulicami miasta. Mamy co świętować. Nasza komunikacja jest na wysokim poziomie i może konkurować z innymi przedsiębiorstwami komunikacyjnymi w Polsce. Dziś każdy znajdzie coś dla siebie. Jest nowoczesny przystanek, wytwarzający prąd zasilany odnawialnymi źródłami energii. Z Białegostoku przyjechał do nas autobus School Bus oraz autobus elektryczny z Ostrołęki. Mieszkańcy mogą również zobaczyć wystawę pojazdów zabytkowych i włączyć się do wspólnej zabawy przeciągania autobusu na czas czy toczenia opony.

Na festynie nie mogło zabraknąć tych, którzy na co dzień korzystają ze środków komunikacji miejskiej. – Frajda jest ogromna, dzieciaki tańczą jest pyszne jedzenie i oczywiście ciekawe atrakcje, przygotowane przez MPK Łomża. Autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji jeżdżę od lat. Jest bezpiecznie, komfortowo i przede wszystkim na czas. Same korzyści-przekonuje Pani Alicja, mieszkanka Łomży

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

kb

Be the first to comment on "Święto Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*