Najlepsi sportowcy nagrodzeni przez prezydenta Łomży [FOTO]

Sport to dla nich całe życie. Poświęcają się mu bezgranicznie. Reprezentują nasze miasto w zawodach krajowych i międzynarodowych. Najlepsi łomżyńscy sportowcy odebrali stypendia sportowe ufundowane przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. To wydarzenie bez precedensu. Stypendia przyznane zostały bowiem po raz pierwszy w historii miasta nad Narwią.

Przez lata problem stypendiów dla najwybitniejszych sportowców z Łomży nie był dostrzegany. Często zdarzało się, iż ci najlepsi odchodzili i reprezentowali barwy innych klubów. Dziś to się zmienia. – Jest to nagroda za ciężką pracę oraz promocję Łomży w kraju i na świecie. Jestem przekonany, że stypendia zmotywują sportowców do osiągania jeszcze lepszych rezultatów – podkreśla Mariusz Chrzanowski, który o konieczności wprowadzenia systemu nagradzania sportowców mówił jeszcze w kampanii wyborczej.

W gronie nagrodzonych znalazła się trójka zawodników. Lekkoatletki Prefbetu Śniadowo Łomża – Justyna Korytkowska i Beata Trzonkowska oraz karateka Łomżyńskiego Klubu Karate – Maciej Tercjak. Wszyscy otrzymali po 12 tys. złotych. – Jest to zastrzyk finansowy, który pozwoli skupić się tylko i wyłącznie na trenowaniu – przyznaje Korytkowska, która na ten moment czekała długie lata.

Jej przedstawiać nie trzeba. To ikona łomżyńskiego sportu. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach na długich dystansach, uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata. Większość krążków zdobyła startując na swoim koronnym dystansie 3000 metrów z przeszkodami. W tym roku przez kontuzję kolana nie pojechała na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. – Cóż, taki jest sport – mówi krótko, ale w jej głosie nie słychać już smutku, bo jak podkreśla „sport uczy pokory i w trudnych momentach pozwala wykrzesać siły, by przezwyciężyć niepowodzenia”. Łomżanka jest już po zabiegu rekonstrukcji więzadeł kolana i powoli przygotowuje się do kolejnych startów.

Za utalentowaną lekkoatletkę uchodzi Beata Trzonkowska. Dwudziestojednolatka jest aktualną młodzieżową wicemistrzynią Polski w pchnięciu kulą, choć jeszcze parę lat temu z powodzeniem rzucała dyskiem (2 brązowe medale z Mistrzostw Polski Młodzików). Srebro zdobyła podczas tegorocznych zawodów w Jeleniej Górze. Jak mówi, sport zmienił jej podejście do życia. – Na pewne sprawy patrzę dziś inaczej – tłumaczy. – Starty dały mi możliwość bycia w wielu miejscach, poznałam masę fajnych ludzi – dodaje. Na co dzień jest studentką fizjoterapii w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Szkoli też młodzież, bo po zakończeniu kariery sportowej planuje zająć się pracą trenerską.

Ogromny sukces ma na swoim koncie również Maciej Tercjak. Zawodnik Łomżyńskiego Klubu Karate podczas debiutu w majowych Mistrzostwach Europy w bułgarskiej Warnie wywalczył srebrny medal. Wicemistrzostwo Starego Kontynentu zdobył w konkurencji kata, czyli układach formalnych wszystkich technik karate. Oprócz tego startuje w kumite. Młody karateka spełnia swoje marzenia. Sport daje mu siłę do działania, wprowadza do życia pewne wartości. – Jest to zarazem ciężka praca, ale taką drogę obrałem i nią podążam – zaznacza.

Stypendia sportowe są przyznawane osobom reprezentującym miasto Łomża i osiągającym wysokie wyniki w sporcie we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Dotyczy to zarówno sportów indywidualnych, jak i gier zespołowych. Stypendia mogą otrzymać osoby, które ukończyły 18 lat, są mieszkańcami Łomży, uczą się bądź studiują w naszym mieście oraz osiągną wynik sportowy w barwach klubu mającego siedzibę w Łomży.

UM w Łomży

Be the first to comment on "Najlepsi sportowcy nagrodzeni przez prezydenta Łomży [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*