ARiMR w Łomży przekazał torby medyczne wraz z wyposażeniem dla ratowania życia ludzkiego

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR w Łomży przekazał do dwóch placówek, torby medyczne z całym wyposażeniem. Wśród obdarowanych znaleźli się: Ochotnicza Straż Pożarna w Gminie Kobylin Borzymy w miejscowości Pszczółczyn oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

W imieniu ARiMR POR w Łomży formalności przekazania toreb dokonała dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego – Beata Orzołek oraz z-ca dyrektora POR ARiMR – Wiesław Grzymała, natomiast ze strony gminy Kobylin Borzymy w przekazaniu torby medycznej udział wziął wójt – Wojciech Mojkowski, prezes OSP w Pszczółczynie – Krzysztof Korżyński oraz dyrektor Zespołu Szkół w Kobylinie Borzymy – Jan Kierzkowski. Ze strony Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu udział wzięła dyrektor ośrodka – Alicja Szymańska oraz i Mirosława Forfa- księgowa w KOKiS w Kolnie.

Gestem przekazania toreb medycznych, Podlaski Oddział Regionalny ARiMR  docenił pracę i poświęcenie strażaków ochotników.  Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczółczynie działa od 1924 roku. W roku 2011 została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, współdziałając w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną i innymi jednostkami.

OSP w Pszczółczynie, podobnie jak inne OSP w Polsce, ma za zadanie prowadzić działalność mającą na celu zapobieganie pożarom oraz udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska, wypadków oraz innych klęsk i zdarzeń. Strażacy ochotnicy to ludzie, którzy często jako pierwsi niosą pomoc mieszkańcom z terenów wiejskich.

Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu – Alicja Szymańska zaznaczyła, że wyposażenie torby posłuży ratownikom na krytej pływalni, gdzie czasami wymagana jest interwencja ratownika, na hali sportowej oraz na stadionie miejskim w Kolnie. Należy dodać, iż z obiektów tych równie często korzystają mieszkańcy okolicznych wsi. Natomiast Prezes OSP w Pszczółczynie – Krzysztof Korżyński, po krótkim przejrzeniu wyposażenia torby podkreślił, iż zapotrzebowanie na tego typu pomoce medyczne, w kierowanej przez niego jednostce, jest bardzo duże.

Tym samym Dyrektor ARiMR – Beata Alina Orzołek wyraziła nadzieję, że nie jest to ostatni zestaw ufundowany w ramach kampanii promocyjnej, którą prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ARiMR

Be the first to comment on "ARiMR w Łomży przekazał torby medyczne wraz z wyposażeniem dla ratowania życia ludzkiego"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*