Holy Wins – Święci balują w SP2 [FOTO]

Przez 2 godziny uczniowie i przedszkolaki, które dołączyły z Przedszkola Katolickiego w Łomży bawili się w rytmach skocznych piosenek. Pomysłów na przebranie było mnóstwo: od św. Jana Pawła II, św. Franciszka, św. Annę, św. Józefa, przez św. Weronikę i św. Teresę. Było też liczne grono aniołków. Nad zabawą czuwało dwóch wodzirejów – kleryków, którzy prowadzili również przeróżne konkursy – był także taki z nagrodami, na najpiękniejsze przebrania. Swoją osobą zaszczycił najmłodszych proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Łomży – ojciec Mirosław Ferenc, który oczywiście reprezentował św. Franciszka.

Organizacji balu, już po raz trzeci podjęła się siostra Małgorzata Szyszka – katechetka szkoły, a poseł Bernadeta Krynicka z przyjemnością objęła go patronatem honorowym, gdyż twierdzi że „uroczystość Wszystkich Świętych, wbrew obiegowej opinii, nie powinna być dniem smutnym, a raczej pełnym nadziei i radości, że zmierzamy w tym samym kierunku, co nasi bliscy zmarli i kiedyś spotkamy się z nimi w niebie”. Pani poseł podkreśla również, że „psychika naszych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jest bardzo wrażliwa i dopiero się kształtuje więc powinniśmy unikać wtajemniczania w świat budzący strach i niepokój”.

– Jako rodzic, dziecka uczącego się w tej szkole i jako dyrektor biura poseł Bernadety Krynickiej, bardzo się cieszę, że mogłyśmy wesprzeć Siostrę Małgorzatę i ufundować nagrody. Muszę przyznać, że swoją postawą Siostra Małgosia pokazuje również nam – rodzicom, że dziś trzeba tak wychowywać dzieci, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi i żeby dobrze się bawić wcale nie trzeba przebierać się za kogoś, kto straszy. Dlatego sama z radością przyłączyłam się do zabawy i przebrałam się za swoją patronkę na znak poparcia dla idei balu wszystkich Świętych – mówi rodzic Iwona Łada.

– Wspólnie z panią poseł wyrażamy aprobatę dla innych, naszych łomżyńskich szkół, które zamiast zabaw związanych z halloween, również organizują uroczysty Bal Wszystkich Świętych (m.in. SP5 i Katolickie Gimnazjum i Liceum w Łomży) – dodaje dyrektor biura poselskiego Bernadety Krynickiej.

Be the first to comment on "Holy Wins – Święci balują w SP2 [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*