Klasa o profilu piłkarskim w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży

W sali VIP trybuny głównej stadionu miejskiego w Łomży przy ulicy Zjazd 18 odbyła się dziś (27.10) konferencja prasowa, której tematem było podpisanie porozumienia dot. utworzenia klasy o profilu piłkarskim w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Organem prowadzącym liceum jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.

Podpisanie umowy między Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym, a PWSIiP ma dotyczyć współpracy w zakresie szkolenia nastoletnich zawodników. Tego typu współpraca na poziomie szkolnictwa średniego w województwie podlaskim jest obecna jeszcze tylko w Białymstoku. Do tej pory uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży mieli 6 godzin wychowania fizycznego, teraz tych godzin jest będzie 16 w ciągu tygodnia.

– To jest bardzo ważna zmiana dla samej szkoły. Przede wszystkim młodzież dostrzega ją jako oczekiwaną i niezwykle interesującą. Jest dumna, że może uczyć się w tej szkole, rodzice też są bardzo zadowoleni z tej zmiany – mówiła podczas konferencji dyrektor liceum Iwona Puciłowska.

Dyrektor podkreślała ogromną rolę współpracy ze specjalistami i klubami, aby szkolenie sportowe było na jak najwyższym poziomie. Jak twierdzi dyrektor – szkoła przy współpracy z Młodzieżowym ŁKS jest wstanie zapewnić bardzo skuteczne i efektywne szkolenie. Głównym założeniem tego liceum jest zorganizowanie w taki sposób procesu kształcenia zasadniczego i szkolenia sportowego, chodzi o to, aby one ze sobą nie kolidowały.

– Nawet w sferze marzeń tego nie miałem, że w Łomży powstanie takie liceum. Poprzez to liceum stajemy się ośrodkiem regionalnym. Do tej pory nasze działania były skierowane do młodzieży z Łomży i okolic. Natomiast teraz stworzyliśmy możliwości zdolnym dzieciom z regionu na kontynuowanie swojej przygody z piłką na bardzo wysokim poziomie jak na nasze realia – mówił prezes zarządu MŁKS  Marcin Trojanowski.

Szkoła zobowiązała się zatrudniać trenerów, którzy nauczają młodych zawodników w Młodzieżowym ŁKS, co zapewni ciągłość szkolenia. Te, bez wątpienia jest niezwykle istotne w rozwoju młodych piłkarzy.

Bartosz Święciński

Be the first to comment on "Klasa o profilu piłkarskim w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*