Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Ruszyła wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich.

Pieniądze z dopłat dla rolników w pierwszej kolejności otrzymają hodowcy trzody poszkodowani przez skutki afrykańskiego pomoru świń.

Zmniejszenie strefy z ograniczeniami związanymi z wystąpieniem przypadków ASF u dzików i ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń.

Polscy producenci wołowiny walczą o powrót na rynki Bliskiego Wschodu i Azji.

O nieoprocentowanych pożyczkach dla producentów mleka oraz świń, owoców i warzyw, a także o zaliczkach na poczet dopłat bezpośrednich w rozmowie z gościem programu Tomaszem Krukowskim, zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Do soboty producenci mleka oraz świń, owoców i warzyw mogli składać wnioski o nieoprocentowane pożyczki na uregulowanie należności o charakterze publiczno-prawny. Natomiast od dziś rusza wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. O pożyczkach i zaliczkach rozmawiamy z Tomaszem Krukowskim, zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Wypadki w rolnictwie

Do 28 października w Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowane są wnioski o pomoc dla rolników, domowników lub małżonków rolników, w ramach wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

Agencja Restrukturyzacji i M0odernizacji Rolnictwa przypomina, że młodzi rolnicy, którym przyznano premie w naborze przeprowadzonym w 2015 r. na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania, powinni składać wnioski o płatność, aby otrzymać pierwszą ratę przyznanej pomocy.

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałania „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym”.

Be the first to comment on "Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*