Pierwsze „Optymistyczne Przedszkole” w Łomży [FOTO]

W Publicznym Przedszkolu numer 8 w Łomży odbyła się dziś (24.10) inauguracja przystąpienia placówki do programu „Optymistyczne Przedszkole”.

Program jest organizowany przez ośrodek doskonalenia i kształcenia ustawicznego PARTNER w Zabrzu. Główną jego ideą jest kreowanie pozytywnych postaw wśród dzieci, zamienianie bezradności w zaradność oraz nabycie umiejętności rozmawiania o trudnych sprawach. Program skierowany jest także na rozwój nauczycieli. Dowiedzą się oni jak monitorować podstawę programową, jak formułować cechy charakteru i jak pracować nad systemem wartości u dziecka.

– Zajęcia, które opracowaliśmy zakładają rozwój inteligencji wielorakich i rozwój zainteresowań. Wkrótce utworzymy sejm przedszkolny gdzie będziemy ustanawiali swój kodeks po to, aby dzieci wiedziały, że nie jest coś im tylko narzucone, ale i że współdecydują – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 8 w Łomży Agnieszka Bućkowska.

Program ma zasięg ogólnopolski. Publiczne Przedszkole numer 8 w Łomży jest pierwszym przedszkolem w mieście, które do niego przystąpiło. Dodajmy, że przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały wczoraj (24.10) zgromadzonym gościom występy taneczne połączone ze śpiewem, oczywiście przy pomocy swoich wychowawców.

Bartosz Święciński

Be the first to comment on "Pierwsze „Optymistyczne Przedszkole” w Łomży [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*