Uczniowie mogli zobaczyć jak funkcjonuje MPEC w Łomży [FOTO]

Jak transportowane i składowane jest paliwo oraz jak wygląda proces wytwarzania ciepła? Mogli to zobaczyć w czwartek  i piątek (28.10) uczestnicy dni otwartych w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Łomży. – Drzwi naszego przedsiębiorstwa otworzyliśmy głównie dla młodzieży – mówi Andrzej Nieciecki z-ca kierownika ciepłowni miejskiej, mistrz do spraw elektrycznych i automatyki w MPEC.

– Na pewno jest to dobra okazja dla młodzieży aby zapoznać się z obiektem przemysłowym. Chodzi o to by wytłumaczyć jak wygląda tutaj praca ludzi, jak wygląda praca urządzeń, ale także mieć wyobrażenie na temat tego, co dzieje się w takich zakładach przemysłowych jak ciepłownia miejska w Łomży – mówi kierownik w MPEC.

Wśród atrakcji przygotowanych na młodzież znalazło się także zwiedzanie laboratorium, stacji uzdatniania wody oraz zapoznanie się z systemem sterowania i monitoringu urządzeń na terenie zakładu. Przedsiębiorstwo zwiedzili uczniowie między innymi z Liceum Katolickiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6  czy Zespołu Szkół Mechanicznych  i Ogólnokształcących nr 5.

pz/fot.at

Be the first to comment on "Uczniowie mogli zobaczyć jak funkcjonuje MPEC w Łomży [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*