Zawodnicy z Liceum Mistrzostwa Sportowego jak… „Spartanie” [FOTO]

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w krótkiej historii Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Tak się złożyło, że w sobotę 23 października odbywały się Mistrzostwa Polski w Karate (Olsztyn), mecz w ramach II Ligi piłki ręcznej (Lubicz) oraz Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych (Przewięź k/Augustowa). W 3 klasach naszej szkoły uczy się 17 dziewcząt, które trenują lekką atletykę, piłkę ręczną i karate. Chcąc wziąć udział we wszystkich w/w wydarzeniach należało spełnić „tylko” 1 warunek – we wszystkich tych zawodach musiało wziąć udział 100% dziewcząt uczących się w LMS Łomża. Pomimo, że 5 dziewcząt najpierw: nie mogło, nie chciało lub nie było w stanie jechać na przełaje to po krótkich rozmowach i konkretnych argumentach wszystkie postanowiły wspomóc szkołę swoją pomocą i wysiłkiem.

Efekt 100 % frekwencji przerósł najśmielsze oczekiwania. Piłkarki ręczne podopieczne trenera Stanisława Niedbały z GUKS Dwójka w których szeregach gra sześć uczennic LMS Łomża wygrało bardzo trudny wyjazdowy mecz z jedynymi z głównych rywalek w II Lidze Drwęcą Nowar Lubicz 28:23. Klaudia Lanczewska zebrała bardzo cenne doświadczenie w zawodach z seniorami, które zapewne zaprocentuje w walce o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski odbywające się za 3 tygodnie. Siedem lekkoatletek wsparte trzema piłkarkami wywalczyło drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody rozegrane zastały na bardzo ciężkiej, pagórkowatej i piaszczystej trasie, w deszczu, a do tego przy wietrznej pogodzie i niskiej temperaturze. Słowem fatalne warunki pogodowe i startowe. Dziewczęta zaczęły od ostatniego miejsca i po kolejnych zmianach pięły się do góry, aby po 9 zmianach wyjść na prowadzenie, którego jednak nie udało się utrzymać.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem odpowiedzialności i dojrzałości naszych uczennic, powiem szczerze, że widząc jak co chwilę się nam skład „sypie” nie wierzyłem abyśmy pojechali na zawody a już na pewno nie liczyłem na medal. Należy się ogromny szacunek dla dziewcząt jak i też chłopców którzy bez 3-ch chorych uczniów z podstawowego składu zajęli dobrą 4 lokatę – mówi Dariusz Kisiel, kierownik szkolenia sportowego LMS Łomża.

– Bardzo trudno było zebrać wszystkie dziewczęta na wyjazd do Augustowa bo z 10, która została nam do dyspozycji co chwila coś komuś wypadało i nie pasowało, ale koniec końców na starcie stanęła cała 10 walcząca niezwykle ambitnie co w połączeniu z dobrą taktyką dało bardzo pewne drugie miejsce. Patrząc na to ,że wszystkie dziewczęta z naszej szkoły stanęły do walki i osiągnęły świetne rezultaty nasuwa się mi porównanie(oczywiście zachowując proporcje), że jesteśmy jak… Sparta! Jest nas może mało, ale poziom sportowy świetny a serca, wysiłku oraz potu nikt nie żałuje dla swojej szkoły. Myślę, że 100% udziału na zawodach (i to z takim efektem) z jednej szkoły to ewenement na skalę ogólnopolską! – mówi Andrzej Korytkowski, trener lekkiej atletyki LMS Łomża.

Wyniki

Dziewczęta 10x1000m

  1. ZSR CKP Białystok
  2. MLS Łomża
  3. IV LO Białystok

Chłopcy 10x1500m

  1. ZSR CKP Białystok
  2. ZS Nieckowo
  3. LO Augustów
  4. LMS Łomża

LMS

Be the first to comment on "Zawodnicy z Liceum Mistrzostwa Sportowego jak… „Spartanie” [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*