II Korowód Świętych w Grajewie [FOTO]

W Grajewie (31.10) odbył się II Korowód Świętych. Mieszkańcy przebrani za swoich patronów przeszli w barwnym pochodzie od parafii Św. Ojca Pio do parafii pw. św. Jana Pawła II.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w parafii św. Ojca Pio. Po niej nastąpił uroczysty wymarsz z kościoła, zostały rozdane świecące aureole oraz krótka stacja, na której młodzież z Ruchu Lednickiego oraz Ruchu Światło-Życie odśpiewała piosenkę „Święty uśmiechnięty” i w kilku słowach przedstawiła postać świętego Ojca Pio.

Kolejna stacja, która miała miejsce przy Szkole Podstawowej nr 1, dotyczyła świętego Floriana. Tam na wozie strażackim z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, młodzi zaprezentowali taniec do piosenki „Dotknij ogniem moją rękę” oraz kilka słów o świętym. Na tym przystanku wszyscy uczestnicy zapalili zimne ognie, które miały symbolizować to iż św. Florian pomagał gasić pożary.

Ostatnim Świętym, którego przedstawiła młodzież był św. Jan Paweł II. Podczas tego przystanku proboszcz parafii pod wezwaniem tego świętego przebrany za samego papieża, na specjalnym papamobile, wygłosił krótkie przemówienie, które sam Jan Paweł II skierował do młodych kilkanaście lat wstecz. Został zaprezentowany także taniec lednicki „Ojcze prowadź mnie”. Każdy uczestnik, który wchodził do kościoła otrzymał słodki upominek w postaci cukierka – Bożej Krówki z cytatem świętego.

W kościele nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie w dwóch kategoriach: dorosłej i dziecięcej.

Na koniec Korowodu nastąpiła Adoracja relikwii Świętych, które były niesione podczas przemarszu. Teksty o świętości przygotowała młodzież z parafii św. Jana Pawła II, zaś oprawą muzyczną zajęła się studencka schola ślubna.

Paulina Wiśniewska

Be the first to comment on "II Korowód Świętych w Grajewie [FOTO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*