Łomżyńska noclegownia przychodzi z pomocą osobom bezdomnym

Okres jesienno –  zimowy to szczególnie trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. Z pomocą osobom bezdomnym przychodzą: łomżyńska ogrzewalnia i noclegownia, które dysponują 20 miejscami. Najwięcej potrzebujących zgłasza się do placówki w okresie zimowym, jednak już teraz nie brakuję osób, które potrzebują pomocy. 

– W noclegowni jest 20 miejsc, w tym 18 dla mężczyzn i 2 dla kobiet, w ogrzewalni jest również 20 miejsc, 16 dla mężczyzn a 4 dla kobiet – mówi Wiesław Jagielak dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W październiku jedenastu bezdomnych skorzystało z noclegów. Pensjonariusze przebywający w noclegowni otrzymali niezbędną pomoc. Mieli do dyspozycji osobne łózko, pomieszczenie kuchenne, prysznic, jak również zostali wyposażani w niezbędną odzież. Mieli zapewniony także ciepły posiłek w kuchni Caritas z którą współpracuje Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej.

Obecnie noclegownia i ogrzewalnia są czynne w godz. 13 – 11. Całodobowo będą czynne w okresie Świąt Bożego narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych, a także w  przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, kiedy to temperatura w dzień spadnie poniżej 10 stopni.

W październiku z noclegowni skorzystało 5 osób bezdomnych, z ogrzewalni 6 osób bezdomnych.

AA

Be the first to comment on "Łomżyńska noclegownia przychodzi z pomocą osobom bezdomnym"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*