Monodram Jacka Kawalca w Kotłowni

Kto nie był lub nie mógł, naprawdę ma czego żałować. W minioną niedzielę (01.11) na deskach ostrowskiej Kotłowni wystąpił w rewelacyjnym monodramie aktor Jacek Kawalec. To był niezwykły popis aktorski pod każdym względem. Wyśmienita gra, bardzo aktualny temat, duża dawka dobrego humoru przeplatana nutą goryczy. Publiczność ostrowska przywitała aktora gromkimi brawami.

Jacek Kawalec wcielił się w rolę aktora-alkoholika, przez cały spektakl prowadził widownię przez kolejne etapy swojego alkoholizmu, kłótnia z żoną, wizyta u psychiatry, spotkanie z grupą AA, wyrzucenie z pracy, wyrzucenie z domu, żebractwo, aż trafia na Dworzec Centralny w Warszawie. Spektakl jest swoistym wyznaniem alkoholika, a co ciekawe cała „spowiedź” przeplatana jest fragmentami znanej nam wszystkim literatury.

Po spektaklu Jacek Kawalec pochwalił się nowym realizowanym projektem muzycznym „Joe Cocker śpiewa Jacek Kawalec z zespołem”. Zaprosił równocześnie widzów do Warszawy na koncert. Publiczność poprosiła o próbkę i aktor zaśpiewał accapella, prezentując głos Joe Cockera.

Jacek Kawalec podkreślił także niesamowitość miejsca Sceny Kotłownia i miłą atmosferę.

Scena Kotłownia

Be the first to comment on "Monodram Jacka Kawalca w Kotłowni"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*