Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Poprawa sytuacji małych i średnich gospodarstw to – zdaniem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela – strategiczne zadanie obecnego rządu w dziedzinie rolnictwa. Wśród największych osiągnięć pierwszego roku rządów w resorcie, minister rolnictwa wymienia: przyjęcie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz podpisanie 5 umów handlowych z Chińską Republiką Ludową.

Jedenaście państw podejmie walkę z problemem afrykańskiego pomoru świń.

Komisarz Unii Europejskiej do spraw żywności Vytenis Andriukaitis zapewnia, że CETA nie zagraża bezpieczeństwu żywności.

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi opracowało projekt budżetu resortu na 2017 rok. Takiego wzrostu jeszcze nie było – mówi wiceminister Jacek Bogucki. Z ministerm Boguckim o przyszłorocznych finansach rozmawia Paweł Zalewski

Utrzymują się podwyżki cen skupu mleka. Według GUS, średnia cena za litr surowca dostarczonego we wrześniu była o niemal 7 procent wyższa, niż w sierpniu.

Trwa wypłata zaliczek na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Do końca ubiegłego tygodnia Agencja Restrukturyzacji i i Modernizacji Rolnictwa przekazała z tego tytułu na konta bankowe rolników ponad 3 mld zł

Od 31 października do 29 listopada bieżącego roku w Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” finansowane ze środków PROW 2014 – 2020.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otworzyła w Lublinie nowy departament.

Be the first to comment on "Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*