Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

To był dobry rok dla polskiego rolnictwa – ocenia minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel i wskazuje m.in. na osiągnięcia w zakresie współpracy międzynarodowej i wspólnej polityki rolnej, a także na wejście w życie ustawy o handlu ziemią. Rozwojowi wsi służy także „Pakt na rzecz rozwoju obszarów wiejskich”. Rząd koncentrował się także interwencjach na rynku mięsa i mleka oraz na działaniach związanych z afrykańskim pomorem świń.

Wirus ASF przestaje atakować trzodę chlewną. Stwierdzane są jeszcze przypadki wirusa u dzików.

Agencja Restrukturyzacja i Modernizacji Rolnictwa podsumowała miniony rok.

Na początku listopada minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel gości z wizytą w Chinach. Więcej o tej wizycie w rozmowie tygodnia

Już 9 miliardów złotych trafiła na konta rolników. To w ramach wypłat zaliczek na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listy określające kolejność przysługiwania pomocy rolnikom, którzy zdecydowali się przekazać swoje gospodarstwa.

Zwiększono limit środków na udzielenie wsparcia przetwórcom, którzy w 2015 roku składali wnioski o pomoc w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Przypominamy, że do 28 listopada można składać wnioski o przyznanie wsparcia na”Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”, natomiast do 29 listopada wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”.

Be the first to comment on "Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*