Przedszkolaki z Kolna sadziły żonkile. To w ramach akcji „Pola nadziei”

Przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Bajkowy świat” w Kolnie sadziły dziś (02.11) żonkile, które są znakiem Kampanii Społecznej „Pola nadziei”. Ta ma celu rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej oraz bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym.

Najmłodsi wolontariusze w ramach zajęć dydaktycznych pomagali wkładać cebulki kwiatów w doniczki. Przy okazji uczyły się liczyć i tworzyć zbiory. Dzieci rozmawiały także o kampanii, jej celach i sposobie włączania się w nią.

Posadzone kwiaty będą teraz rosły w przedszkolu. Później zostaną sprzedane na cele charytatywne na rzecz fundacji „Pomóż im”, działającej na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i hospicjum dla dzieci. Przedszkolaki w roku szkolnym będą jeszcze kilkukrotnie powracać do żonkili, ucząc się przy tym matematyki ale i dobroczynności.

W tym roku także w ramach kampanii zbierane są słodycze i zabawki. Zbiórka potrwa jeszcze przez najbliższy tydzień. Zabawki, książki i słodycze można przynosić do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego przy ulicy Czystej 3 w Kolnie do piątku (28.10) w godzinach pracy od 6.30 do 17.15. Kontakt z koordynatorem kampanii pod numerem 509-412-544. Więcej informacji na www.polanadziei.bialystok.pl

Oliwia Fankulewska

Be the first to comment on "Przedszkolaki z Kolna sadziły żonkile. To w ramach akcji „Pola nadziei”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*