Ty też możesz zostać Aniołem!

Każdy z nas może stać się Aniołem Stróżem dla dziecka z oddziału onkologicznego. Mowa o akcji pisania kartek – wsparcia „Wylosuj Anioła”. Powstała ona z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie a chodzi o psychiczne wsparcie dziecka podczas leczenia.

W Kolnie akcję „Wylosuj Anioła” promuje Monika Stanisławska, która przez pewien okres także zmagała się z chorobą. – Sama wiem po sobie, że daje dużo takie dobre słowo. Wiem, że jest to wielki uśmiech na twarzy, kiedy ktoś dostaje taką kartkę. Nawet zwykła kartka, dla dziecka będzie wielką radością. Każdy potrzebuje takiego anioła, który da ci dobre słowo, pocieszy cię, uwierzy w ciebie, uwierzy w to, że wyjdziesz z tego – mówi Monika.

Akcja jest bezterminowa, tak jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Ważne jest, aby modlić się za to dziecko, które wylosuję właśnie kartkę od nas. Potrzebujących jest bardzo dużo, dlatego też, organizatorzy akcji proszą o rozpowszechnianie informacji w szerszym gronie.

To bardzo proste!

Wystarczy przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić), wybrać czy otrzyma ją chłopiec czy dziewczynka, napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Warto napisać że wszystko będzie dobrze, że spełnią się jego marzenia. Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie i podać do siebie kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować).

Gotową kartkę należy wysłać na adres Grupa Rodziców „Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin.

Więcej informacji o akcji na stronie fundacji www.gdyliczysieczas.pl.

14125585_1852178468335841_3765362948725399508_o

Oliwia Fankulewska

Be the first to comment on "Ty też możesz zostać Aniołem!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*