W Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży odbył się wernisaż malarstwa Wiktorii Tołłoczko – Tur

Dziś (05-11) w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży odbył się wernisaż malarstwa Wiktorii Tołłoczko – Tur. Przedmiotem wystawy są m.in pejzaże kresowe z pogranicza Polski i Białorusi miejsce szczególnie ważne dla malarki – miejsce jest urodzenia. 

– Autorka dzisiejszej wystawy maluje przede wszystkim akwarele, jest z tego znana od lat. Potrafi uchwycić klimat nastrój chwili, a to dzięki temu, że przeżywa to co ogląda. Lubi prace w plenerze, odwiedziła m.in Białowieżę, Janów Podlaski, Sandomierz czy wyspy greckie. Największym walorem jej prac jest umiejętność uchwycenia nastroju, są to właściwie liryczne opowieści o świecie, nie tylko ukazujące majestat, wielkość i potęgę natury, ale przede wszystkim emocje z tym związane, czyli te skojarzenia , które każdy z nas ma np. z miejscem swojego urodzenia czy polskim pięknym krajobrazem – mówiła Karolina Skłodowska kierownik Galerii Sztuki Współczesnej.

Odwiedzający wystawę oprócz pejzaży kresowych mogli podziwiać piękne pejzaże jesienne. Wielu miłośnikom przyrody wystawa przypadła do gustu i pozwoliła na chwile refleksji – Obrazy są w stylu moich upodobań. Przedstawiają przyrodę, są zróżnicowane pod względem barwy, są bardzo nastrojowe.  Niektóre obrazy są wykonane w ciemnych barwach, przedstawiają przyrodę w okresie jesiennym,  to składania nas do refleksji nad własnym życiem – mówiła odwiedzająca wystawę Elżbieta Leszczyńska.

Wystawę można oglądać do 25 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej na ul. Długiej 13 w Łomży.

AA

 

Be the first to comment on "W Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży odbył się wernisaż malarstwa Wiktorii Tołłoczko – Tur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*