Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Łomży w grudniu

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Łomży odbędą się 2 i 3 grudnia. Spośród uczniów i studentów wyłonią one 23 młodych radnych z 15 łomżyńskich szkół i uczelni.

Szkoły mają przydzieloną ilość mandatów i głosować będzie można tylko na jednego kandydata zgłoszonego w danym okręgu wyborczym. Bierne i czynne prawo wyborcze posiadają uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych, które zadeklarowały uczestnictwo w wyborach. Kandydować natomiast nie mogą uczniowie i studenci ostatniego roku nauki w szkole bądź uczelni. Studenci w dniu wyborów muszą mieć mniej niż 21 lat.

Od 10 listopada ruszy kampania informacyjna w szkołach mająca na celu propagowanie uczestnictwa w wyborach. Odbędą się też czynności polegające na powołaniu komisji wyborczych, sporządzaniu list uprawnionych do glosowania i dostarczeniu przez chętnych zgody na kandydowanie. Rejestracja kandydatów będzie trwać do 14 listopada.

– Ciesze się z tego, że jako młody prezydent będę miał też do pomocy młodzieżową radę miasta, której ideą jest opiniowanie i konsultowanie projektów, które przekładane są pod obrady wysokiej rady. Liczę na dużą kreatywność i zaangażowanie młodych ludzi, bo przez te 10 lat jak pracuje w łomżyńskim samorządzie to widzę, że jest ogromny potencjał wśród młodych ludzi i z tego potencjału trzeba korzystać – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Przed wyborami odbędzie się w szkołach kampania wyborcza, która potrwa od 15 listopada do 1 grudnia. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 9 grudnia.

Bartosz Święciński

Be the first to comment on "Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Łomży w grudniu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*