Konkurs „By czas nie zaćmił i niepamięć”

napisał(a)
Opublikowano: 15 maja 2013, 0:00:00
af (Kopiowanie)
af (Kopiowanie)I Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku.
Konkurs jest zaadresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim. Termin zgłaszania prac konkursowych zgodnie z przyjętym regulaminem upływa 15 maja 2013 roku.
Oceny prac konkursowych dokona Komisja w składzie
prof. dr hab. Barbara
Falińska,
prof. dr hab. Bohdan Cywiński,
prof. dr hab. Krzysztof Filipow,
Ks. dr Zbigniew Pyskło,
Ks. dr Krzysztof Mielnicki,
dr Krzysztof Sychowicz, mgr
Małgorzata Kleszczewska,
mgr Ewa Stąpór,
mgr Barbara Zieziulewicz.
Uprzejmie przypominam, że został ogłoszony I Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku. Celem konkursu jest głębsze poznawanie ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski, kształtowanie świadomości historycznej i narodowej młodzieży na podstawie wiedzy i tradycji, a nie uprzedzeń i emocji, uświadamianie, że doświadczenia historyczne narodów wpływają na kształtowanie postaw oraz mentalność kolejnych pokoleń i są podstawą ich własnego systemu wartości społecznych i etycznych oraz zachęcanie młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wysiłków w celu zrozumienia istoty procesów historycznych. Konkurs jest zaadresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim. Termin zgłaszania prac konkursowych zgodnie z przyjętym regulaminem upływa 15 maja 2013 roku.
Jarosław Zieliński
Mapa niedostępna

Data:

15-05-2013


Godzina:

Cały dzień


Kategoria:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *