KS Śniadowo wciąż wiceliderem okręgówki. ŁKS 1926 II Łomża liderem A klasy

10 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

Za nami kolejny udany weekend w wykonaniu lokalnych drużyn, które na co dzień występują w niższych klasach rozgrywkowych na Podlasiu. W okręgówce swoje mecze wygrały KS Śniadowo i GKS Stawiski. W rozgrywkach A klasy, ŁKS 1926 II Łomża awansował na pozycję lidera w grupie 3, a Wissa Szczuczyn pokonała lidera w grupie 1 i umocniła swoją pozycję w lidze. Zapraszamy na podsumowanie. 

KS Śniadowo wciąż naciska na lidera. Pewne zwycięstwo GKS-u Stawiski

To była bardzo dobra kolejka w wykonaniu lokalnych drużyn w klasie okręgowej. Zespół KS Śniadowo pewnie pokonał w domowym meczu Piasta Białystok 3:0, dzięki czemu wciąż pozostaje w bezpośrednim kontakcie z liderem rozgrywek – Spartą Augustów. Po tym zwycięstwie, piłkarze ze Śniadowa mają 23 punkty i tracą tylko punkt do Sparty, jednak zespół ten rozegrał jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce KS Śniadowo zagra na wyjeździe z Sokołem 1946 Sokółka, który zajmuje 5 miejsce w lidze. Mecz odbędzie się 24 października o 14:00. 

Dobre humory mogą dopisywać również piłkarzom GKS-u Stawiski. Beniaminek mierzył się na własnym boisku z Pomorzanką Sejny i odniósł wysokie zwycięstwo 5:2. To bardzo ważny rezultat, ponieważ przed meczem obie drużyny miały po 7 punktów. Aktualnie GKS Stawiski zajmuje 11 miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. W następnej kolejce zespół czeka jednak niezwykle trudne zadanie. Piłkarze ze Stawisk zagrają na wyjeździe z liderującą Spartą Augustów. Spotkanie odbędzie się 23 października o 14:00. 

Wissa II Szczuczyn wygrywa z liderem. Rezerwy Warmii Grajewo z porażką w grupie 1 klasy A

W kratkę zagrały drużyny rezerw Wissy Szczuczyn i Warmii Grajewo, które występują w rozgrywkach A klasy w grupie 1. Szczuczynianie podejmowali u siebie Jastrząb Knyszyn, czyli dotychczasowego lidera. Po pasjonującym spotkaniu, Wissa II wygrała 4:3, dzięki czemu umocniła się na 5 miejscu w lidze z dorobkiem 14 punktów. W następnej kolejce, rezerwy Wissy zagrają na wyjeździe z Grabem Janówka. Mecz odbędzie się 24 października o 14:00. 

Zdecydowanie gorsze nastroje panują w sąsiednim Grajewie. Rezerwy 4-ligowej Warmii grały na wyjeździe z Polonią Raczki i przegrały 1:2. Po tym meczu, Polonia awansowała na pozycję lidera rozgrywek. Warmia II Grajewo zajmuje dopiero 10 miejsce i ma w dorobku zaledwie 4 punkty. W następnym meczu, zespół ten zmierzy się u siebie z Biebrzą Goniądz. Spotkanie rozegrane zostanie 24 października o 16:00. 

ŁKS 1926 II Łomża liderem A klasy w grupie 3. KOS 1984 również ze zwycięstwem

Znakomite wieści płyną do nas z boisk grupy 3 klasy A. Rezerwy ŁKS-u Łomża wygrały 3:0 na wyjeździe z Włókniarzem Białystok. Dzięki temu, zespół ten awansował na pozycję lidera rozgrywek. Było to możliwe, dzięki wyjazdowej wpadce Hetmana Tykocin, który tylko zremisował z Supraślanką Supraśl. ŁKS 1926 II Łomża ma 20 punktów i jako jedyny zespół nie zanotował jeszcze ligowej porażki w tym sezonie. W następnej kolejce, ŁKS II zmierzy się u siebie z Turośnianką Turośn Kościelna, czyli trzecim zespołem w lidze. Mecz zostanie rozegrany 24 października o 13:00. 

Dobre spotkanie mają za sobą również piłkarze KOS 1984 Rutki, którzy podejmowali u siebie Koronę Dobrzyniewo Górne. Mecz ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2, dzięki czemu wciąż zachowują kontakt z ligową czołówką. Piłkarze z Rutek zajmują 4 miejsce w lidze i mają w dorobku 16 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Piłkawką Białystok, która zajmuje 8 miejsce. Mecz odbędzie się 24 października o 20:00.