KS Śniadowo wraca na zwycięskie tory w okręgówce. Spektakularne zwycięstwo rezerw Wissy Szczuczyn w A klasie

13 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

Runda jesienna w piłkarskich niższych ligach na Podlasiu powoli dobiega końca, a za nami jedna z ostatnich kolejek tego roku. W klasie okręgowej na właściwe tory wrócili gracze KS Śniadowo, którzy wygrali i odrobili 3 punkty straty do lidera. Odmienne nastroje panują w obozie GKS-u Stawiski, który zanotował kolejną porażkę. Spektakularne zwycięstwa w grupie 1 klasy A odnieśli gracze rezerw Wissy Szczuczyn i Warmii Grajewo. Pierwsi z nich wygrali aż 13:1. W meczu na szczycie grupy 3 klasy A rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża zremisowały z KOS 1984 Rutki i utrzymały pozycję lidera. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań. 

KS Śniadowo z wyjazdowym zwycięstwem w Sejnach

W ramach 13 kolejki klasy okręgowej piłkarze KS Śniadowo udali się na wyjazdowe starcie z Pomorzanką Sejny. Faworytami byli gracze ze Śniadowa i udokumentowali to na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1, dzięki czemu odrobili aż 3 punkty do liderującej Sparty Augustów, która nieoczekiwanie przegrała. Obecnie KS Śniadowo zajmuje 2 miejsce w lidze z dorobkiem 28 punktów i traci tylko 2 oczka do lidera. Kolejna kolejka rozegrana zostanie za tydzień. Wówczas dojdzie do hitowego starcia, w którym KS Śniadowo podejmie na własnym boisku lidera z Augustowa. Mecz ten zaplanowano 14 listopada o godzinie 13:00. 

Kolejna porażka GKS-u Stawiski

Piłkarze GKS-u Stawiski nie mogą znaleźć regularności w tym sezonie. Tym razem mierzyli się oni w wyjazdowym starcu z Orlętami Czyżew i przegrali ten mecz 1:3. Było to bardzo ważne starcie z perspektywy ligowej tabeli, ponieważ oba zespoły dzieliły w niej tylko 2 punkty. Obecnie jest to aż 5 oczek. GKS Stawiski po 13 kolejkach tego sezonu ma 11 punktów i zajmuje 13 miejsce. Gracze beniaminka klasy okręgowej na pewno liczyli na lepszy start, jednak wciąż są na dobrej pozycji do walki o miejsce w środku stawki i spokojne utrzymanie w lidze. W następnej kolejce GKS Stawiski podejmie u siebie rezerwy Wigier Suwałki, które zajmują 4 miejsce w tabeli. Mecz odbędzie się 14 listopada o 13:00. 

Wissa II Szczuczyn i Warmia II Grajewo gromią na zakończenie rundy jesiennej w grupie 1 klasy A

Znakomite rezultaty odnieśli nasi reprezentanci w rozgrywkach grupy 1 klasy A. Piłkarze rezerw Wissy Szczuczyn zagrali na wyjeździe z Pograniczem Kuźnica Białostocka i odnieśli najwyższe zwycięstwo w lidze. Mecz zakończył się prawdziwą kanonadą strzelecką i wynikiem 13:1. To bardzo efektowne zakończenie rundy jesiennej A klasy w ich wykonaniu. Dzięki temu Szczuczynianie awansowali na 4 miejsce w lidze i mają 23 punkty. Do liderującej Kory Korycin tracą już tylko 4 oczka. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Wissa II Szczuczyn zmierzy się na wyjeździe z Warmią II Grajewo. 

Grajewianie w swoim meczu 11 kolejki także urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. W domowym starciu rezerwy Warmii wygrały aż 7:0 z Sudovią Szudziałowo. Zespół z Grajewo zajmuje obecnie 10 miejsce z 10 punktami oraz jednym zaległym meczem. W przypadku zwycięstwa Warmia może zbliżyć się do miejsc w środku stawki. Tak jak wspomnieliśmy, w pierwszym meczu rundy wiosennej Grajewianie podejmą u siebie rezerwy Wissy Szczuczyn.

ŁKS 1926 II Łomża i KOS 1984 Rutki zagrały na remis

Do hitowego starcia w rozgrywkach grupy 3 klasy A doszło w Łomży, gdzie rezerwy miejscowego ŁKS-u mierzyły się z drużyną KOS 1984 Rutki. Łomżanie to lider rozgrywek, a gracze z Rutek zajmują w nich 3 miejsce i mogą włączyć się do walki o awans do okręgówki. Mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 2:2, z czego najbardziej zadowoleni powinni być zawodnicy Hetmana Tykocin. Mecz tej ostatniej drużyny został przełożony, a w przypadku zwycięstwa awansuje ona na pozycję lidera grupy 3 klasy A po rundzie jesiennej. Póki co liderem pozostają Łomżanie z 27 punktami, a piłkarze z Rutek utrzymali się na 3 miejscu i mają 23 punkty. 

W pierwszej kolejce rundy wiosennej ŁKS 1926 II Łomża zagra z Koroną Dobrzyniewo Duże. Piłkarze KOS 1984 Rutki zagrają na wyjeździe z Hetmanem Tykocin i będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki tych zespołów o awans.