Za nami druga kolejka klasy okręgowej i runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski

2 Kolejka Ligi Okregowej

Za nami druga kolejka klasy okręgowej w województwie podlaskim. W rozgrywkach biorą udział zespoły KS Śniadowo i GKS-u Stawiski, który jest beniaminkiem rozgrywek. Zapraszamy na krótkie podsumowanie piłkarskiego weekendu w ich wykonaniu oraz zapowiedź tego, co czeka nas za tydzień. W miniony weekend odbyła się również runda wstępna rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski.

Udana rehabilitacja KS Śniadowo i kolejna porażka GKS Stawiski

W klasie okręgowej zrehabilitować się chcieli piłkarze KS Śniadowo, którzy w pierwszej kolejce musieli uznać wyższość Orląt Czyżew. Tym razem piłkarze ze Śniadowa zmierzyli się na wyjeździe z rezerwami Wigier Suwałki i wygrali to spotkanie 2:1, dzięki czemu wrócili na dobre tory. Po dwóch kolejkach mają na swoim koncie 3 punkty i zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie zajęli oni 4 miejsce w lidze i w aktualnych rozgrywkach, na pewno chcieliby nawiązać do tamtego rezultatu. W następnym meczu piłkarze ze Śniadowa zagrają u siebie z Pasją Kleosin. Spotkanie odbędzie się 29 sierpnia o 17:00. 

Nieudanie swoją przygodę z okręgówką zaczęli zawodnicy GKS-u Stawiski. W 2 kolejce podnieśli oni kolejną porażkę. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu musieli oni uznać wyższość Pogoni Łapy, a mecz zakończył się wynikiem aż 0:4. Miejmy nadzieję, że piłkarze ze Stawisk bardzo szybko otrząsną się z tej porażki i w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej. W 3 kolejce GKS Stawiski podejmie na własnym boisku spadkowicza z 4 ligi, czyli MKS Mielnik. Mecz rozpocznie się 29 sierpnia o 14:00. 

Wyniki rundy wstępnej wojewódzkiego Pucharu Polski

W rozgrywkach rundy wstępnej wojewódzkiego Pucharu Polski udział brało kilka zespołów z naszego regionu, w tym takie, które na co dzień nie są zgłoszone do rozgrywek. Poniżej zestawienie wybranych wyników tej rudny z uwzględnieniem naszych lokalnych drużyn piłkarskich:

Wissa II Szczuczyn – Promień II Mońki 10:1 (awans Wissy II)

ŁKS 1926 II Łomża – Husar Nurzec 5:0 (awans ŁKS-u II)

Biel Jeziorko – KOS 1984 Rutki 1:1 k. 4:3 (awans Biel Jeziorko) 

Demed Łomża – Huragan Pęchratka Polska 7:0 (awans Demed)

Mecze I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrane zostaną 25 sierpnia. O wynikach lokalnych drużyn będziemy informowali na bieżąco.