Zmiana lidera w 4 lidze. Wissa Szczuczyn wraca do gry

28 Kolejka Keeza 4 Liga

Za nami bardzo emocjonująca kolejka w 4 lidze, po której nastąpiła zmiana lidera, a Wissa Szczuczyn odzyskała realne szansa na wygranie rozgrywek mimo tego, że w minionej kolejce pauzowała. Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w Łomży, gdzie miejscowy ŁKS 1926 przegrał z będącym w wysokiej formie Orłem Kolno. Swój mecz natomiast bardzo wysoko wygrała Warmia Grajewo. Zapraszamy do krótkiego podsumowania 28. kolejki Keeza 4 ligi.

Wissa Szczuczyn wraca do gry

Mimo, że piłkarze Wissy Szczuczyn w minionej kolejce pauzowali, to z dużym zainteresowaniem śledzimy mecz w Bielsku Podlaskim, gdzie liderujący Tur podejmował Promień Mońki, czyli najlepszą drużynę rundy wiosennej. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości, którzy pokonali Tura 2:0 i awansowali na pozycję tymczasowego lidera. Promień rozegrał jeden mecz więcej od Tura oraz Wissy Szczuczyn i prowadzi w tabeli z 65 punktami. Tyle samo w swoim dorobku ma Tur Bielsk Podlaski, a dwa punkty mniej zgromadziła Wissa Szczuczyn. W następnej kolejce Szczuczynianie rozegrają wyjazdowy mecz z Sokołem 1946 Sokółka, a Tur Bielsk Podlaski zagra na wyjeździe z Orłem Kolno, który nie przegrał od wielu tygodni. Swój mecz awansem rozegrał Promień Mońki, dlatego w najbliższej kolejce będzie odpoczywał. 29 kolejka Keeza 4 ligi zostanie rozegrana w środę 26 maja.

Orzeł Kolno lepszy od ŁKS-u 1926 Łomża w derbowym meczu

W minionej kolejce doszło również do derbowego pojedynku pomiędzy drużynami, które w ligowej stawce nie walczą już o nic. Na stadionie w Łomży ŁKS podejmował Orła Kolno i był zdecydowanym faworytem tego meczu. Była to wyjątkowa kolejka, ponieważ po wielu miesiącach banicji, na trybuny powrócili kibice obu drużyn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orła Kolno, który pozostaje niepokonany od kilku tygodni. Zwycięstwo 2:1 w derbowym meczu pozwoliło zawodnikom z Kolna awansować na 9. miejsce w lidze z 35. punktami. ŁKS 1926 Łomża obecnie zajmuje 4. miejsce i ma 53 punkty. W najbliższa środę ŁKS 1926 Łomża pojedzie na mecz do Białegostoku z tamtejszym MOSP Białystok, a Orzeł Kolno spotka się z Turem Bielsk Podlaski, który jest jednym z faworytów do awansu do 3 ligi.

Pewne zwycięstwo Warmii Grajewo z MKS Mielnik

W 28 kolejce Warmia Grajewo udała się do Mielnika na mecz z MKS, czyli jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Od początku spotkania Grajewianie udowodnili, że są zdecydowanymi faworytami tego meczu i ostatecznie pokonali przedostatnią drużynę w lidze w stosunku 5:1. Po tym zwycięstwie Warmia zbliżyła się w ligowej tabeli na 2 punkty do ŁKS-u Łomża i wciąż zajmuje 5 miejsce w lidze. W kolejnej kolejce Warmia podejmie na własnym stadionie Spartę 1951 Szepietowo i ponownie będzie zdecydowanym faworytem tego meczu. Do końca rozgrywek pozostało już tylko kilka kolejek.