Podsumowanie weekendu w klasie okręgowej i A klasie

3 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

W miniony weekend rozegrana została 3 kolejka klasy okręgowej oraz inauguracyjna kolejka poszczególnych grup A klasy w województwie podlaskim. Niestety wciąż bez punktu, po trzech meczach, pozostaje beniaminek okręgówki, czyli GKS Stawiski. W zupełnie innych nastrojach nowy tydzień rozpoczęli piłkarze KS Śniadowo, którzy odnieśli drugie zwycięstwo. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej kolejki 

KS Śniadowo z drugim zwycięstwem w okręgówce. GKS Stawiski znów z porażką

Po inauguracyjnej porażce, na właściwe tory powrócili piłkarze KS Śniadowo. W niedzielę pokonali oni na własnym boisku Pasję Kleosin, czyli jednego z głównych faworytów do awansu w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, dzięki czemu zespół ze Śniadowa zajmuje obecnie 4 miejsce z dorobkiem 6 punktów. Bramki dla gospodarzy strzelali K. Żebrowski (dwie), Kotowski i Zalewski. W następnej kolejce KS Śniadowo zagra na wyjeździe z Dębem Dąbrowa Białostocka, który w tabeli ligi okręgowej zajmuje 5 miejsce z takim samym dorobkiem punktowym. Początek meczu 4 września o godzinie 17. 

Zupełnie inne nastroje panują w szeregach GKS-u Stawiski, czyli tegorocznego beniaminka klasy okręgowej. W trzech pierwszych kolejkach nie zdobyli oni jeszcze punktu. Tym razem na własnym obiekcie przegrali oni 1:2 z MKS Mielnik, czyli jednym ze spadkowiczów z 4 ligi. Jedyne trafienie gospodarzy było autorstwa Adriana Laskowskiego. Aktualnie GKS Stawiski zajmuje 14 miejsce w lidze z dorobkiem 0 punktów i bilansem bramkowym 3:9. Kolejna szansa na pierwsze punkty w tym sezonie już 5 września. Wówczas o godzinie 14:00 na własnym boisku GKS Stawiski zmierzy się z GKS Gródek, który zajmuje 9 miejsce w lidze z 6 punktami.

Grała A klasa. Jak poszło lokalnym drużynom?

W tym sezonie rozgrywki na poziomie A Klasy przeszły znaczącą reorganizację. Od tego sezonu powstały trzy grupy A klasy, w których występuje kilka lokalnych drużyn. Warto sprawdzić, jak im poszło w inauguracyjnej kolejce sezonu 2021/22 

W grupie 1 A klasy występują rezerwy trzecioligowej Wissy Szczuczyn oraz czwartoligowej Warmii Grajewo. W pierwszej kolejce obie drużyny zmierzyły się przeciwko sobie, a gospodarzem meczu byli Szczuczynianie. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów. Wissa II Szczuczyn kolejny mecz rozegra 4 września na wyjeździe z Biebrzą Goniądz. Warmia II Grajewo podejmie z kolei u siebie Korę Korycin, a mecz te rozegrany zostanie 5 września. 

Kolejni przedstawiciele naszego regionu występują w rozgrywkach 3 grupy A klasy. Są to rezerwy czwartoligowego ŁKS-u 1926 Łomża oraz drużyna KOS 1984 Rutki. Jak im poszło na inaugurację rozgrywek? Piłkarze z Rutek podejmowali na własnym boisku Hetmana Tykocin. Niestety spotkanie to zakończyło się ich porażką 0:1. Kolejne spotkanie KOS zagra 4 września na wyjeździe z rezerwami KS Wasilków. Druga drużyna ŁKS-u Łomża zagrała w pierwszej kolejce na wyjeździe z Koroną Dobrzyniewo Duże. Mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów. W 2 kolejce rozgrywek ŁKS 1926 II Łomża zagra u siebie z Piłkawką Białystok. Spotkanie odbędzie się również 4 września.