Podsumowanie rozgrywek 3 ligi w sezonie 2020/2021

3 Liga Sezon 2020 2021 Podsumowanie

Rozgrywki 3 Ligi grupy 1 w sezonie 2020/2021 również musiały poddać się znacznej reorganizacji w związku z pandemia koronawirusa. Ostatecznie jednak udało się je dograć do końca, a nasz reprezentant – Olimpia Zambrów – nie zdołał utrzymać się w lidze i kolejny sezon rozpocznie w 4 lidze w województwie podlaskim. Czas, na krótkie podsumowanie minionego sezonu.

Na spadku zaważyła pierwsza runda

Miniony sezon był bardzo trudny dla Olimpii Zambrów. W ostatnich miesiącach wydawać się mogło, że zespół ten będzie miał jeszcze szansę na utrzymanie w lidze, jednak bardzo słaba runda jesienna sprawiła, że na wiosnę nie udało się już odrobić start do rywali. Na spadku Olimpii Zambrów do niższej klasy rozgrywkowej bez dwóch zdań zaważyła pierwsza runda. Wszystko zaczęło się bardzo dobrze od zwycięstwa z Unią Skierniewice, jednak były to tylko dobre złego początki. W pierwszej rundzie rozegrano 18 kolejek, a piłkarze Olimpii zdobyli w nich zaledwie 13 punktów, po 4 zwycięstwach, remisie oraz aż 13 porażkach, w tym między innymi z KS Wasilków, który był prawdziwym outsiderem rozgrywek.


Po zimowej przerwie gra Olimpii Zambrów się odmieniła, jednak nie wystarczyło to do tego, by włączyć się do walki o utrzymanie w lidze. Do końca sezonu zespół zdobył jeszcze 27 punktów w 16 spotkaniach i gdyby punktował tak przez cały sezon, to z powodzeniem zająłby miejsce w środku tabeli. Niestety w sezonie, gdy z ligi spadało aż 7 drużyn, dorobek 40 punktów nie wystarczył do utrzymania się. W nadchodzącym sezonie piłkarze Olimpii Zambrów przystąpią do rozgrywek 4 ligi i będą próbowali od razu powrócić na szczebel 3 ligi. Warto zaznaczyć, że najlepszym strzelcem rozgrywek został Kamil Zalewski z Olimpii.

Końcowe rozstrzygnięcie w 3 lidze grupie 1

Rozgrywki 3 ligi grupy 1 w sezonie 2020/2021 wygrała drużyna Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która w końcowej tabeli o zaledwie trzy oczka wyprzedziła Świt Nowy Dwór Mazowiecki. To między tymi drużynami rozstrzygała się walka o awans i ostatecznie to piłkarze z Grodziska Mazowieckiego w przyszłym roku będą występowali na poziomie centralnym w 2 lidze.

Poza Olimpią Zambrów, z 3 ligi spadło jeszcze 6 innych zespołów. W przyszłym sezonie Zambrowianie będą rywalizowali w 4 lidze między innymi z KS Wasilków i Ruchem Wysokie Mazowieckie, które również spadły w województwie podlaskim. Do 4 ligi na Warmii i Mazurach relegowane zostały zespołu Huraganu Morąg, Concordii Elbląg oraz GKS-u Wikielec. Oprócz nich z ligą pożegnał się również RKS Radomsko.

Tabela końcowa 3 ligi grupy 1 sezonu 2020/2021

 1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki
 2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki
 3. Legionovia Legionowo
 4. Polonia Warszawa
 5. Unia Skierniewice
 6. Znicz Biała Piska
 7. Legia II Warszawa
 8. Jagiellonia II Białystok
 9. KS Kutno
 10. Ursus Warszawa
 11. Błonianka Błonie
 12. Lechia Tomaszów Mazowiecki
 13. Broń Radom
 14. Sokół Aleksandrów Łódzki
 15. Pelikan Łowicz
 16. GKS Wikielec
 17. Concordia Elbląg
 18. RKS Radomsko
 19. Olimpia Zambrów
 20. Ruch Wysokie Mazowieckie
 21. Huragan Morąg
 22. KS Wasilków

Wojewódzki Puchar Polski na osłodę

Zdecydowanie był to słodko-gorzki sezon w wykonaniu piłkarzy Olimpii Zambrów. Z jednej strony spadli oni z rozgrywek 3 ligi grupy 1, a z drugiej strony doskonale zaprezentowali się w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Zambrowianie zdobyli to trofeum, a w drodze do finału w pokonanym polu zostawili drużyny Czarnych Czarna Białostocka, Tura Bielsk Podlaski, Puszczy Hajnówka oraz KS Michałowo. W wielkim finale okazali się lepsi od rezerw Jagielloni Białystok, dzięki czemu mogli wznieść trofeum ku górze w geście triumfu. Oprócz trofeum i gratyfikacji finansowej piłkarze Olimpii Zambrów zagwarantowali sobie tym sukcesem udział w rozgrywkach centralnego Pucharu Polski w sezonie 2021/2022. Mimo wszystko pewnie wielu kibiców zamieniłoby ten sukces w utrzymanie się w rozgrywkach 3 ligi w grupie 1. W przyszłym sezonie zespół będzie rywalizował o awans do 3 ligi ze wspomnianymi już drużynami Ruchu Wysokie Mazowieckie, KS Wasilków oraz zawsze mocnymi rywalami z ŁKS-u Łomża, Warmii Grajewo, czy też Tura Bielsk Podlaski. Początek rozgrywek już za kilka tygodni.