Podsumowanie Keeza 4 ligi w sezonie 2020/2021

Keeza 4 Liga Sezon 2020 2021 Podsumowanie

Za nami kolejny sezon Keeza 4 ligi w województwie podlaskim. Był to sezon, który dostarczył kibicom bardzo wielu emocji, a dodatkowe zawirowania związane z pandemią koronawirusa i przekładaniem spotkań, jeszcze bardziej skomplikowały jego przeprowadzenie. Warto sprawdzić, jakimi rezultatami się zakończył.

Wissa Szczuczyn z awansem do 3 ligi

Przez większą część sezonu Wissa Szczuczyn musiała oglądać plecy liderującego Tura Bielsk Podlaski, jednak sytuacja ta zmieniła się pod koniec sezonu. To między tymi drużynami rozstrzygnęła się kwestia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, z której zwycięsko wyszli piłkarze ze Szczuczyna. Zakończyli rozgrywki trzy punkty nad Turem i to oni mogą powoli przygotowywać się do rozpoczęcie kolejnego sezoniu w 3 ligdze grupie 1. Wyścig o awans był naprawdę bardzo emocjonujący i pozostawał nierozstrzygnięty do ostatniej kolejki, co jeszcze dodało dramaturgii całemu sezonowi. Wynik osiągnięty przez Wissę Szczuczyn to bardzo spory sukces. Na pochwały zasługują jednak również piłkarze Tura Bielsk Podlaski, którym w ostatnich kolejkach zabrakło doświadczenia i przygotowania fizycznego oraz Promienia Mońki, który sensacyjnie zajął 3 miejsce w lidze.

Słabszy sezon w wykonaniu ŁKS-u Łomża i Warmii Grajewo

Bez wątpienia zespoły ŁKS-u Łomża i Warmii Grajewo wymieniane były w gronie faworytów do wygrania 4 ligi i awansu do 3 ligi. Obie te drużyny spisały się jednak poniżej oczekiwań kibiców i zajęły kolejno 4 i 5 miejsce w tabeli. O ile same miejsca nie sugerują jeszcze różnicy pomiędzy nimi, a zwycięską Wissą, o tyle różnice punktowe już tak. ŁKS Łomża stracił do lidera aż 17 punktów w 32 kolejkach, a Warmia Grajewo straciła tych punktów aż 21. W kolejnym sezonie drużyny te pewnie znów będą myślały o awansie, jednak spadek trzech zespołów z wyższej ligi, w tym między innymi Olimpii Zambrów, ponownie może pokrzyżować im plany. Podsumowując, nie był to najlepszy sezon w wykonaniu piłkarzy z Łomży i Grajewo i teraz mają czas, by odpowiednio przygotować się do kolejnych rozgrywek.

Złe dobrego początki w wykonaniu Orła Kolno

Drużyna Orła Kolno, jako beniaminek Keeza 4 ligi, bardzo słabo rozpoczęła sezon i bardzo długo znajdowała się na ostatnich miejscach w tabeli. Były to klasyczne złe dobrego początki, ponieważ sytuacja odmieniła się w połowie rundy rewanżowej. Seria kilku zwycięskich spotkań sprawiła, że Orzeł awansował na bezpieczną pozycję, którą utrzymał już do końca ligi. To bardzo ważne dla zespołu, który przystępował do rozgrywek 4 ligi w roli beniaminka i udało mu się zapewnić pewne utrzymanie. Ostatecznie Kolnianie zakończyli rozgrywki na 10 miejscu z dorobkiem 37 punktów z przewaga aż 17 punktów nad miejscem spadkowym. Zobaczymy, co przyniesie im kolejny sezon.

Kto spadł z ligi?

Z rozgrywkami Keeza 4 ligi w sezonie 2020/2021 pożegnały się drużyny Dębu Dąbrowa Białostocka oraz MKS-u Mielnik, które zajęły dwa ostatnie miejsca w lidze i w przyszłym sezonie zaczną zmagania w klasie okręgowej.

Końcowa tabela Keeza 4 ligi w sezonie 2020/2021:

 1. Wissa Szczuczyn
 2. Tur Bielsk Podlaski
 3. Promień Mońki
 4. ŁKS 1926 Łomża
 5. Warmia Grajewo
 6. KS Michałowo
 7. Krypnianka Krypno
 8. Hetman Białystok
 9. Sparta 1951 Szepietowo
 10. Orzeł Kolno
 11. Cresovia Siemiatycze
 12. MOSP Białystok
 13. Wigry II Suwałki
 14. Sokół 1946 Sokółka
 15. Sparta Augustów
 16. MKS Mielnik
 17. Dąb Dąbrowa Białostocka