KS Śniadowo wiceliderem klasy okręgowej. Podsumowanie wyników niższych lig

6 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

W miniony weekend rozegrano kolejne mecze w ramach rozgrywek niższych klas rozgrywkowych w województwie podlaskim. Do derbowego meczu doszło w klasie okręgowej, gdzie KS Śniadowo mierzyło w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Stawiski. W kratkę grały rezerwy Wissy Szczuczyn i Warmii Grajewo w grupie 1 klasy A. W grupie 2 klasy A wygrał zespół rezerw ŁKS-u 1926 Łomża, a remis zanotował KOS 1984 Rutki. Zapraszamy na podsumowanie wyników. 

KS Śniadowo wygrywa z GKS Stawiski i awansuje na pozycję wicelidera 

W klasie okręgowej byliśmy świadkami derbowego pojedynku, w którym GKS Stawiski podejmował na własnym boisku zespół KS Śniadowo. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli gracze ze Śniadowa, którzy ponownie zaliczają się do czołówki okręgówki. Zupełnie inne nastroje panowały przed meczem w obozie gospodarzy, którzy do tej pory wywalczyli zaledwie 3 punkty i będą musieli walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Zgodnie z oczekiwaniami to goście od początku spotkania narzucili własne tempo gry, czego efektem były dwie bramki i wygrana KS Śniadowo 2:0. 

Po tym meczu zespół ten zajmuje 2 miejsce w lidze i traci zaledwie 2 punkty do liderujących rezerw Wigier Suwałki. GKS Stawiski jest z kolei na 14 miejscu (na 16 drużyn). W następnej kolejce KS Śniadowo zagra u siebie z GKS Gródek (26 września o 15:00), który zajmuje 9 miejsce w lidze. Piłkarze GKS-u Stawiski zagrają na wyjeździe z Piastem Białystok (25 września o 18:30), który jest 8 w tabeli. 

Wysokie zwycięstwo Wissy II Szczuczyn oraz porażka Warmii II Grajewo w A klasie

W grupie 1 klasy A występują rezerwy Wissy Szczuczyn oraz Warmii Grajwo. W poprzedniej kolejce pierwszy z tych zespołów zanotował efektowne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Sudovią Szudziałowo. Mecz ten zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść Szczuczynian. Dzięki temu mają oni już 8 punktów i zajmują 4 miejsce w lidze. Nieco gorsze nastroje panują w zespole rezerw Warmii Grajewo, który tym razem na własnym stadionie przegrał z liderujacym Jastrząbem Knyszyn. Mecz ten zakończył się wynikiem 1:2. Warmia II zajmuje obecnie 7 miejsce w lidze i ma 4 punkty. 

W następnej kolejce Wissa II zagra u siebie z Polonią Raczki (26 września 15:00), a Warmia II uda się na wyjazdowym mecz z Grabem Janówka (25 września 15:00). 

ŁKS 1926 II Łomża i KOS 1984 Rutki w czołówce grupy 3 klasy A

Znakomite spotkanie mają za sobą piłkarze rezerw ŁKS-u 1926 Łomża, którzy wygrali na wyjeździe 4:1 z Magnatem Juchnowiec Kościelny. Po tym zwycięstwie, rezerwy ŁKS-u 1926 awansowały na 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Warto podkreślić ten wynik, ponieważ w środku tygodnia zespół z Łomży rozgrywał również spotkanie I rundy Pucharu Polski, gdzie wygrał z Koroną Dobrzyniewo Górne 3:2 i awansował do II rundy Okręgowego Pucharu Polski. Zawodnicy KOS 1984 Rutki udali się natomiast do Białegostoku, gdzie mierzyli się z miejscowym Włókniarzem. Mecz ten zakończył się podziałem punktów i remisem 1:1. Gracze z Rutek są aktualnie na 4 miejscu w lidze z 7 punktami. 

W 5 kolejce A klasy KOS 1984 Rutki zagra u siebie z Turośnianką Turośń Kościelna (26 września o 16:00), a rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża również na własnym obiekcie zmierzą się z Hetmanem Tykocin (26 września o 13:00).