KS Śniadowo traci pozycję lidera. Kolejny punkt GKS Stawiski. Podsumowanie niższych lig

8 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

W pierwszy weekend października rozegrano kolejne kolejki niższych klas piłkarskich na Podlasiu. W klasie okręgowej, pozycję lidera stracił zespół KS Śniadowo po podziale punktami z Rudnią Zabłudów. Kolejny punkt zdobył również GKS Stawiski, który stopniowo oddala się od strefy spadkowej. W A klasie swoje mecze solidarnie przegrały rezerwy Warmii Grajewo i Wissy Szczuczyn oraz KOS 1984 Rutki. Jedyne zwycięstwo w niższych klasach zanotował ŁKS 1926 II Łomża. Zapraszamy na krótkie podsumowanie. 

KS Śniadowo traci pozycję lidera. Kolejny punkt GKS Stawiski w okręgówce

Dużo emocji kibicom dostarczyły mecze naszych lokalnych drużyn w klasie okręgowej. Piłkarze KS Śniadowo udali się na wyjazdowe spotkanie do Zabłudowa z tamtejszą Rudnią. Mecz ten obfitował w wiele sytuacji bramkowych i zwrotów akcji. Ostatecznie zakończył się remisem 3:3. Po tym spotkaniu piłkarze ze Śniadowa stracili pozycję lidera i spadli na 3 miejsce w lidze. W dorobku mają 17 punktów i tracą po jednym do Sparty Augustów i rezerw Wigier Suwałki. W następnym meczu, KS Śniadowo zagra u siebie z MKS Mielnik. Mecz odbędzie się 10 października o 15. 

W dobrych nastrojach mogą być również piłkarze GKS-u Stawiski, którzy mieli problemy z odnalezieniem się w klasie okręgowej po awansie z niższej ligi. Tym razem zdobyli kolejny punkt po domowym remisie 2:2 z faworyzowanym Sokołem 1946 Sokółka. Po tym meczu, gracze ze Stawisk mają już 7 punktów w dorobku i zajmują 11 miejsce z bilansem bramkowym 16:20. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z UM Krynki. Początek spotkania 10 października o 15. 

Solidarne porażki naszych drużyn w grupie 1 klasy A

Nie najlepiej tą kolejkę będą wspominać piłkarze rezerw Wissy Szczuczyn i Warmii Grajewo, którzy na co dzień występują w grupie 1 klasy A. Pierwszy z tych zespołów grał u siebie z Korą Korycin i przegrał 1:3. Po tej porażce, Wissa II Szczuczyn zajmuje dopiero 7 miejsce w lidze z 8 punktami na koncie. W następnej kolejce zespół ten uda się do Moniek, gdzie zagra z rezerwami tamtejszego Promienia. Mecz odbędzie się 9 października o 15. 

W złych nastrojach są również Grajewianie, którzy na własnym boisku podejmowali Jasion Jasionówka. Mecz ten zakończył się ich domową porażką 0:2. To sprawia, że zespół Warmii II zajmuje 10 miejsce w lidze z 4 punktami na koncie i bilansem bramkowym 6:9. W następnym meczu piłkarze z Grajewa zagrają na wyjeździe z Pograniczem Kuźnica Białostocka, które zamyka ligową tabele i nie zdobyło jeszcze żadnego punktu. Mecz rozpocznie się 10 października o 14. 

ŁKS 1926 II Łomża nie zwalnia tempa. Bolesna porażka KOS 1984 Rutki

Swoją dobrą passę kontynuują gracze rezerw czwartoligowego ŁKS-u 1926 Łomża. Tym razem, w wyjazdowym spotkaniu pokonali oni aż 4:0 rezerwy innego czwartoligowca – KS Wasilków. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando Łomżan, którzy zasłużenie wygrali i zajmują obecnie 2 miejsce w lidze ze stratą zaledwie punktu do Hetmana Tykocin. W następnym meczu ŁKS 1926 II zagra u siebie z Supraślanką Supraśl. Spotkanie odbędzie się 10 października o 13. 

W dużo gorszych nastrojach są piłkarze KOS 1984 Rutki, którzy udali się na wyjazdowy mecz do KS Sokoły. Ostatecznie byli drużyną wyraźnie słabsza i przegrali to spotkanie 0:3, przez co spadli z 3 miejsca. Obecnie KOS 1984 Rutki jest na 6 miejscu w lidze i ma 10 punktów. W następnym meczu, zespół ten zagra u siebie z Magnatem Juchnowiec Kościelny, a początek spotkania zaplanowano na 9 października na 14.