Podsumowanie sezonu 2020/2021 w niższych ligach

Nizsze Ligi Posumowanie Sezon 2020 2021

Za nami kolejny sezon zmagań w niższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej na Podlasiu. Warto przyjrzeć się bliżej rozstrzygnięcia w Klasie Okręgowej oraz w A klasie grupie 2, gdzie nasz region miał swoich reprezentantów. Jak im poszło i gdzie będą występowały w kolejnym sezonie? Przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie.

Dobry sezon KS Śniadowo w Klasie Okręgowej

Bardzo solidny sezon mają za sobą piłkarze KS Śniadowo, którzy na co dzień występują w klasie okręgowej. W sezonie naznaczonym pandemią koronawirusa, zawodnicy ze Śniadowa zajęli wysokie, 4 miejsce w lidze z dorobkiem 64 punktów. Prawdziwym hegemonem tej klasy rozgrywkowej został zespół KS Grabówka, który w 34 kolejkach zgromadził aż 90 punktów i pewnie awansował do 4 ligi. Podium uzupełniły drużyny Czarnych Czarna Białostocka oraz Puszczy Hajnówka. Zdecydowanie na drugim biegunie znalazł się zespół Jasionu Jasionówka, który zakończył sezon na ostatnim miejscu i z dorobkiem zaledwie 11 punktów. Rozgrywki klasy okręgowej w sezonie 2020/2021 toczone były pod dyktando jednego zespołu i nie gwarantowały wielu emocji, jednak kibice i piłkarze KS Śniadowo mają powody do zadowolenia, a 4 miejsce w ich wykonaniu trzeba uznawać za sukces.

Końcowa tabela klasy okręgowej w sezonie 2020/2021:

 1. KS Grabówka
 2. Czarni Czarna Białostocka
 3. Puszcza Hajnówka
 4. KS Śniadowo
 5. Piast Białystok
 6. UM Krynki
 7. Rudnia Zabłudów
 8. Pomorzanka Sejny
 9. Orlęta Czyżew
 10. Hetman Tykocin
 11. Narew Choroszcz
 12. Magnat Juchnowiec Kościelny
 13. Unia Ciechanowiec
 14. Tur II Bielsk Podlaski
 15. Kora Korycin
 16. Bocian Boćki
 17. Korona Dobrzyniewo Duże
 18. Jasion Jasionówka

GKS Stawiski z awansem do okręgówki. Podsumowanie A klasy grupy 2

Od samego początku rozgrywek A klasy grupy 2 zdecydowanie najlepszym zespołem był GKS Stawiski. Od początku do końca liderował i w pełni zasłużenie wygrał ligę, dzięki czemu awansował do klasy okręgowej. Piłkarze ze Stawisk wyprzedzili na podium drużyny Pasji Kleosin oraz rezerwy Wissy Szczuczyn. Dla tych drugich najważniejszym wydarzeniem sezonu pozostał awans pierwszej drużyny do rozgrywek 3 ligi, co jest bardzo dużym sukcesem dla klubu z tej małej miejscowości pod Grajewem. Z naszych reprezentantów w A klasie występował również zespół Kos 1984 Rutki, który ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu. Najsłabszą drużyną rozgrywek okazała się Sudovia Szudziałowo.

Końcowa tabela A klasy grupy 2 w sezonie 2020/2021:

 1. GKS Stawiski
 2. Pasja Kleosin
 3. Wissa II Szczuczyn
 4. Biebrza Goniądz
 5. Kos 1984 Rutki
 6. Polonia Raczki
 7. Jastrząb Knyszyn
 8. Włókniarz Białystok
 9. KS II Wasilków
 10. Pogranicze Kuźnica Białostocka
 11. Supraślanka Supraśl
 12. Grab Janówka
 13. Sudovia Szudziałowo