Olimpia Zambrów znów zwycięska

Olimpia Zambrow Znow Zwycieska

W miniony weekend rozegrana została kolejna kolejka grupy spadkowej 3 Ligi grupy 1. Tym razem piłkarze Olimpii Zambrów podejmowali przed własną publicznością Pelikana Łowicz. Spotkanie to było szansą na podtrzymanie nadziei na utrzymanie Zambrowian na szczeblu trzeciej ligi, jednak pozostałe wyniki ułożyły się w ten sposób, że ta nadzieja pozostała już tylko iluzoryczna. Mimo wszystko piłkarze Olimpii stanęli na wysokości zadania i dostarczyli swoim kibicom sporo pozytywnych emocji, a mecz zakończyli kolejnym zwycięstwem.

Emocjonujący mecz i 3 punkty Olimpii

Mecz z Pelikanem Łowicz przyniósł kibicom Olimpii Zambrów wiele emocji, których mogło brakować podczas tego sezonu. Dodatkowo na trybunach już mogą zasiadać kibice, dzięki czemu odbiór tego meczu również był zupełnie inny. W mecz od razu lepiej weszli Zambrowianie, którzy w 25 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Kacpra Głowickiego, który pokonał bramkarza rywali pewnym strzałem głową. Asystę przy tej bramce zaliczył Shun Shibata. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a była to dopiero zapowiedź tego, jakie emocje pojawiły się po krótkiej przerwie i wznowieniu gry w drugiej połowie.

Drugie 45 minut doskonale zaczęło się dla Zambrowian, dla których kolejną bramkę w sezonie strzelił niezawodny Kamil Zalewski. W 68 minucie bramkę kontaktową strzelili goście i do końca meczu wciąż pozostawały spore emocje. Zenitu sięgnęły jednak dopiero w 86 minucie, kiedy został podyktowany rzut karny dla gości, którzy otrzymali doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu. Intencje strzelca wyczuł jednak Mateusz Taudul, który obronił jedenastkę. W 90 minucie wynik meczu na 3:1 dla Olimpii Zambrów ustalił Rafał Kalinowski i kolejne ważne punkty pozostały w Zambrowie. Podopieczni Tomasza Kulhawika stanęli na wysokości zadania, jednak wydaje się, że trochę może im zabraknąć do utrzymania w lidze. O wszystkim przesądzi bardzo słaba runa jesienna. W kolejnej, już przedostatniej, kolejce 3 ligi grupy spadkowej, Olimpia podejmie na własnym stadionie zespół Huraganu Morąg.

Olimpia Zambrów – Pelikan Łowicz 3:1 (25’ Głowicki, 47’ Zalewski, 90’ Kalinowski – 68’ Piekarski)