Podtrzymane nadzieje Olimpii Zambrów

Olimpia Zambrow Nadzieje

Po zwycięstwie w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski piłkarze Olimpii Zambrów powrócili do rywalizacji ligowej. W 31 kolejce 3 ligi grupy 1 Olimpia Zambrów rozgrywała derbowe spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Wyjazdowy mecz Olimpii był dla jej piłkarzy szansą na przedłużenie nadziei na utrzymanie w rozgrywkach 3 ligi i nadzieja to została podtrzymana, choć realnie piłkarze z Zambrowa muszą już liczyć na cud i praktycznie przesądzili swój los. Jak było w miniony weekend?

Prestiżowe zwycięstwo w meczu derbowym

Wyjazdowy mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie był spotkaniem pełnym podtekstów. Rywale Olimpii Zambrów stracili już szansę na utrzymanie w 3 lidze, a w przypadku zwycięstwa Zambrowian, Ci mogli je jeszcze podtrzymać. Pierwszą bramkę w meczu strzeliła Olimpia i było to trafienie Daniela Kraski z 17 minuty. Wynik 0:1 nie utrzymał się długo na tablicy wyników, ponieważ już 7 minut później do wyrównania doprowadził Karol Mackiewicz. To zdecydowanie największa gwiazda gospodarzy, a zawodnik ten ma za sobą przeszłość ekstraklasową w Jagielloni Białystok. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie dalej mieliśmy do czynienia z bardzo wyrównanym spotkaniem, w którym obie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W tym meczu bardziej skuteczni okazali się jednak zawodnicy Olimpii Zambrów, którzy na kilka minut przed końcem wyszli na prowadzenie i nie oddali już go do końcowego gwizdka. Zwycięstwo w ostatnich minutach zapewnił Zambrowianom niezawodny Kamil Zalewski. Po tej bramce Zalewski został samodzielnym liderem strzelców 3 ligi. Olimpia Zambrów zajmuje 19 miejsce z 31 punktami w dorobku i prawdopodobnie w przyszłej kolejce przesądzi swój ligowy byt i spadek Zambrowian do 4 ligi podlaskiej stanie się faktem. W kolejnym spotkaniu piłkarze z Zambrowa zagrają na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Najbliższe mecze tego słodko-gorzkiego sezonu będą dla Olimpii pożegnaniem z tym szczeblem rozgrywek, a w przyszłym sezonie będzie ona walczyć o powrót do 3 ligi i dobre występy w Pucharze Polski na poziomie centralnym.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Olimpia Zambrów 1:2 (24’ Mackiewicz – 17’ Kraska, 86’ Zalewski)

Skład Olimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Bartosz Gołaszewski, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Daniel Kraska (90+3′ Mateusz Maliszewski), Bruno Garcia Roque, (65′ Bartosz Ciborowski), Patryk Malinowski, Shun Shibata, Monir Abdeselam El Handi (46′ Rafał Kalinowski), Kacper Głowicki (78′ Dominik Wasiak), Kamil Zalewski.