Pierwsza wiosenna porażka Olimpii Zambrów

Olimpia Zambrow Wiosenna Porazka

W świąteczny weekend swoje zmagania w grupie spadkowej 3 ligi gr. 1 zaczęli piłkarze Olimpii Zambrów. Przed nimi decydujące mecze w walce o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym. 3 kwietnia Zambrowianie udali się na mecz z Błonianką Błonie w ramach 22 kolejki 3 ligi. Jak każde spotkanie, tak i to uznać spokojnie można za mecz o 6 punktów, których jak tlenu brakuje piłkarzom Olimpii, jeżeli wciąż myślą o utrzymaniu. Niestety mecz od początku toczony był pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie pokonali Olimpię 3:1. Była to pierwsza porażka Zambrowian na wiosnę.

Błonianka strzelanie rozpoczęła już w 1 minucie spotkania, gdy o bramki trafił Sebastian Czapa. Klasyk mówi, że szybko strzelona bramka ustawia mecz i tak samo było w tym przypadku. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Błonianki w 33 minucie, kiedy to pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Mateusza Taudula. W drugiej połowie na 3:0 trafił Patryk Kostyk i na 15 minut przed końcem jasne stało się, że piłkarze Ollimpii wrócą do domów bez zdobyczy punktowej. W końcowych minutach meczu rozmiary porażki zmniejszył Kamil Zalewski. To pierwsza porażka podopiecznych Tomasza Kulhawika w rundzie rewanżowej, która nie przekreśla jeszcze ich szans na utrzymanie. Niestety Święta Wielkanocne nie były zbyt radosne dla osób związanych z Olimpią Zambrów, ale wierzymy, że kolejne mecze pozwolą wlać w ich serca jeszcze wiele optymizmu. Obecnie każdy punkt jest na wagę złota.

Błonianka Błonie – Olimpia Zambrów 1:3 (Czapa 1’, 33’(k), Kostyk 76’ – Zalewski 89’)

Skład Ollimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Adam Wyszomierski, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski (66′ Mariusz Wierzbowski), Patryk Malinowski (70′ Daniel Kraska), Bruno Garcia Roque (46′ Bartosz Ciborowski), Shun Shibata, Kacper Głowicki (78′ Bartosz Gołaszewski), Rafał Kalinowski (46′ Monir Abdeselam El Handi), Kamil Zalewski.

Kolejny mecz Olimpii Zambrów 10 kwietnia

Szansę na rehabilitację drużyna Olimpii Zambrów otrzyma już w najbliższą sobotę (10 kwietnia). Na własnym stadionie piłkarze z Zambrowa podejmą RKS Radomsko, a spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00. Niestety z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa spotkanie to odbędzie się bez udziału kibiców. Po 22 kolejkach Olimpia Zambrów z 18 punktami zajmuje dopiero 19 miejsce i traci do bezpiecznej lokaty 6 punktów. Niestety liczba drużyn, które opuszczą 3 ligę zależna jest również od wyników wyższej klasy rozgrywkowej, gdzie o utrzymanie walczą miedzy innymi Znicz Pruszków oraz Olimpia Elbląg. W przypadku spadku tych drużyn, z 3 ligi spadną kolejne dwie i w tym momencie do bezpiecznej pozycji zespól z Zambrowa traciłby już 11 punktów. Na tej bezpiecznej pozycji znajduje się właśnie RKS Radomsko, do którego straty można zacząć odrabiać już w najbliższą sobotę.