TwitterFacebook

XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej w Grajewie [FOTO]

W sobotę (22.10) odbył się XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej w Grajewie. Czternaście zespołów muzycznych wystąpiło na deskach sceny Domu Katolickiego.

rzegląd organizowany jest w Grajewie od wielu lat. Jest to spotkanie, podczas którego młodzi, którzy na co dzień służą głosem w rodzinnych parafiach, mogą zaprezentować swoje ulubione utwory.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie. Następnie młodzi wraz ze swoimi opiekunami udali się do Domu Katolickiego, w którym oficjalnie rozpoczęła się prezentacja piosenek, które przygotowały schole.

„Antonówki”, „Boże nutki”, czy „Adonai”, to tylko niektóre nazwy schol parafialnych, które wystąpiły tego dnia w Grajewie. Na przegląd zespoły przyjechały z wielu miejscowości. Między innymi z Ostrołęki, Łomży, Andrzejewa, Wąsosza i Zambrowa. W sumie wystąpiło ponad 400 osób.

Wydarzeniu towarzyszyło stoisko Powiatowej Komendy Policji w Grajewie. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się wielu informacji o mapie zagrożeń. Policjanci odpowiadali na różne pytania młodzieży.

Młodzi mogli również zapoznać się i nabyć nową książkę pt: „Projekt Miłosierdzia” Sławka Komudy. Autor był obecny podczas przeglądu, a każdy zainteresowany mógł porozmawiać z twórcą książki i uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania.

W międzyczasie zebrani otrzymali ciepły posiłek, który był wydawany na zewnątrz w tak zwanej kuchni polowej.

Na zakończenie przeglądu wystąpił zespół Emmanuel, który zaśpiewał znane i lubiane przez obecnych piosenki religijne. Każda schola otrzymała pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *