Łomża – atrakcje dla dzieci w mieście i okolicach

Lomza Atrakcje Dla Dzieci

Jesteś mieszkańcem województwa podlaskiego i zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób spędzić czas z dziećmi? A może będziesz tutaj przejazdem w poszukiwaniu atrakcji turystycznych tego regionu? Ten artykuł jest dla Ciebie! Przygotowaliśmy dla Was opis najciekawszych atrakcji dla dzieci w Łomży i okolicach. Zapraszamy do lektury!

Aktywny wypoczynek dla dzieci w Łomży

Włodarzy Łomży zadbali o to, by dzieci i ich rodzice nie mogli narzekać na nudę. W mieście jest wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czas o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Poniżej przedstawiamy wybrane atrakcje dla dzieci, które przypadną do gustu większości z nich.

 • Park Wodny Łomża

Park Wodny w Łomży to jedna z największych atrakcji dla dzieci o każdej porze roku. W kompleksie znajdują się między innymi brodziki dla najmłodszych oraz basen rekreacyjny z ławeczką do masażu, biczem podwodnym oraz parasol wodnym. Do tego kilka gejzerów, które zaskakują wyrzucając strumień wody w powietrze. Ponadto dzieci i młodzież mogą korzystać z dwóch zjeżdżalni oraz basenu sportowego. W Parku Wodnym chwilę dla siebie znaleźć mogą również rodzice, którzy mogą korzystać ze strefy SPA. Jeżeli Wasze dzieci nie lubią zabaw w wodzie, mogą udać się na salę zabaw “MOSiRek” lub do strefy z piłkarzykami, które również znajdują się w Parku Wodnym. Z obiektu chętnie korzystają mieszkańcy oraz turyści.

 • Pływalnia Miejska Nr 1 w Łomży
Atrakcje Dla Dzieci Lomza

W Łomży znajdziecie jeszcze jedną pływalnie, z której powodzeniem mogą korzystać dzieci z rodzicami. Zlokalizowana jest przy Szkole Podstawowej nr 10 i jest czynna przez 7 dni w tygodniu. To miejsce zarówno dla dzieci i rodziców. W obiekcie znajdziecie basen rekreacyjny, zjeżdżalnie, grzybki i ławeczki, jacuzzi, a także fontanny. Potencjał tego obiektu wykorzystują szkoły, które uczęszczają na pływalnie w ramach zajęć wychowania fizycznego. Turyści najczęściej decydują się na to miejsce w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

 • Lodowisko sezonowe “Biały Orlik”

Władze Łomży dbają o to, by sezonowo otwierane było również lodowisko. Mowa o lodowisku “Biały Orlik”, które przygotowywane jest w sezonie zimowym przy ulicy Katyńskiej. Jeżeli pogoda na to pozwala, lodowisko czynne jest od grudnia do marca i można spotkać na nim wiele dzieci. Poza lodowiskiem, mieszkańcy i turyści mogą skorzystać z przebieralni oraz wypożyczalni łyżew.

 • Turystyka wodna

Na rzece Narew w Łomży zbudowano atrakcyjny port jachtowy, dzięki czemu turyści i mieszkańcy mogą odkrywać okolicę z poziomu tej pięknej rzeki. W porcie można przycumować jachtem lub wypożyczyć jednostki pływające. Poza jachtami, znajdziecie tam również rowery wodne dla całych rodzin oraz kajaki. Jest to jedna z popularniejszych atrakcji łomżyńskim w tygodniach letnich.

 • Turystyka rowerowa

Miłośnicy turystyki rowerowej również nie będą rozczarowani. W Łomży znajdziecie liczne ścieżki rowerowe z pełną infrastrukturą dla rowerzystów. Ścieżki znajdują się między innymi w parkach oraz na Bulwarach Łomżyńskich, które biegną wzdłuż meandrującej Narwi. To prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz pięknych widoków. Z tras tych z powodzeniem mogą korzystać rodzice ze swoimi dziećmi, dla których będzie to nie lada atrakcja.

 • Korty tenisowe i boiska piłkarskie

Dzieci w Łomży mogą korzystać również z nowoczesnej infrastruktury sportowej. Osoby trenujące tenisa ziemnego mogą odwiedzić kompleks przy Stadionie Miejskim, gdzie znajdują się profesjonalne i wysokiej jakości korty. Obowiązuje opłata za wstęp na nie. W całym mieście znajdują się również liczne boiska sportowe typu “Orlik”, gdzie dzieci bardzo chętnie spędzają wolny czas przez 12 miesięcy w roku. Bez wątpienia, można uznać je za atrakcje dla dzieci, bez względu na ich wiek.

 • Siłownie plenerowe

Starsze dzieci, które aktywnie uprawiają sporty, mogą być również zainteresowane korzystaniem z siłowni plenerowych, które znajdują się w kilku miejscach w Łomży. Oczywiście, użytkowanie ich powinno być poprzedzone konsultacjami ze specjalistami. Nieprawidłowe wykorzystywanie przyrządów do ćwiczeń oraz zbyt intensywne treningi u dzieci, mogą negatywnie wpływać na ich zdrowie. Jeżeli jednak Wasze pociechy będą odpowiednio przygotowane, siłownia plenerowa może być miejsce, gdzie świetnie spędzą czas.

Place zabaw w Łomży: gdzie z dzieckiem spędzić czas?

Mieszkańcy oraz turyści, z powodzeniem mogą udać się również ze swoimi dziećmi na tutejsze place i sale zabaw. Najbardziej znanym miejscem pozostaje Sala Zabaw “MOSiRek”, choć w przestrzeniach otwartych również znajdziecie ciekawe alternatywy do zabaw z dzieckiem w pogodne dni. Poniżej opis kilku z nich.

 • Sala zabaw “MOSiRek”

Ta sala zabaw zlokalizowana jest w Parku Wodnym w Łomży, o czym już pisaliśmy. Dostępna jest dla dzieci przez 7 dni w tygodniu oraz znajduje się w zadaszonym kompleksie dzięki czemu z powodzeniem może być użytkowana przez 12 miesięcy w roku. W sali zabaw znajdują się zjeżdżalnie, baseny z piłkami, trampoliny, gry i zabawy, a także wiele więcej. To znakomita atrakcja dla dzieci do 12 roku życia, które mogą spędzić w tej sali zabaw nawet kilka godzin. Po kontakcie z obsługą, w sali zabaw “MOSiRek” możecie również zorganizować urodziny dla swojej pociechy.

 • Kompleks rekreacyjny w Łomży

W Łomży znajduje się również atrakcyjny kompleks rekreacyjny dla dzieci i młodzieży, który zlokalizowany jest na osiedlu Konstytucji 3 Maja. W jego skład wchodzi między innymi jeden z najnowocześniejszych skateparków w Polsce, gdzie każdego dnia możecie spotkać osoby na rolkach, desce, czy też rowerach do akrobacji. Ponadto, w miejscu tym znajduje się również duży plac zabaw, który podzielony jest na sekcje dla mniejszych i większych dzieci, dzięki czemu zabawy są bezpieczniejsze, a rodzice mogą być bardziej spokojni. Oprócz wspomnianych atrakcji, w kompleksie umieszczono również zewnętrzną siłownie i boisko wielofunkcyjne.

 • Zewnętrzne place zabaw

Włodarze Łomży dbają o to, by dzieci miały co w niej robić. W związku z tym znajdziecie w niej również liczne place zabaw, które znajdują się w całym mieście. Do popularniejszych z nich należą między innymi te, które znajdują się przy ulicach Browarnej i Przytulnej.

Muzealne atrakcje dla dzieci w Łomży

Dzieci lubiące podróże i historię, na pewno zwrócą uwagę na ofertę muzealną Łomży, gdzie znajdują się również sale dla najmłodszych. Na myśli mamy przede wszystkim Muzeum Północno-Mazowieckie, które składa się z kilku oddziałów. To bardzo rozbudowane muzeum, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Dedykowane dzieciom sali sprawią, że ich ciekawość świata zostanie jeszcze bardziej rozbudzona. Poza głównym budynkiem muzeum, który znajduje się przy Starym Rynku, warto odwiedzić z dzieckiem również skansen w Nowogrodzie.

Atrakcje dla dzieci w Łomży o wysokich walorach przyrodniczych

Łomża posiada jeszcze kilka atrakcyjnych miejsc, w których doskonale będą czuły się dzieci. Wśród nich znajdują się oczywiście lokalne parki, gdzie maluchy mogą szaleć na zielonej trawie oraz chodzić ze swoimi rodzicami na długie spacery. Największym powodzeniem cieszą się Bulwary Łomżyńskie oraz Park im. Jakuba Wagi.

 • Bulwary Łomżyńskie

To piękne ścieżki spacerowe, które ułożono wzdłuż biegu rzeki Narew w Łomży. Wiele osoby lubi spędzać na nich swój wolny czas. Można tu spacerować w otoczeniu pięknych krajobrazów lub zabrać dzieci na przejażdżkę rowerową. W każdej chwili możecie również rozłożyć koc na okolicznych terenach zielonych i zorganizować niezapomniany piknik. Takie rodzinne chwile smakują najlepiej.

 • Park im. Jakuba Wagi

Obszerny Park im. Jakuba Wagi to miejsce, w którym kochają odpoczywać mieszkańcy oraz turyści. W centrum parku znajduje się pomnik Jakuba Wagi, który otoczony jest rabatami różnobarwnych kwiatów. Oprócz tego znajdziecie tam wiele urokliwych alejek pośród zieleni, gdzie dzieci będą miały wystarczająco dużo miejsca do zabaw. Pod tym kątem, warto odwiedzić to miejsce.

 • Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

W bezpośrednim pobliżu Łomży znajduje się Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, gdzie wspólnie z dziećmi możecie udać się na całodzienny wypad. To okazja do podziwiania unikalnych krajobrazów przyrody, pięknie meandrującej i leniwie płynącej Narwi oraz dzikiego ptactwa, na przykład przechadzających się po łąkach bocianów. To miejsce, które warto odwiedzić, będąc w okolicy. Nie może dziwić fakt, że lokalni mieszkańcy je uwielbiają.

Inne ciekawe atrakcje dla dzieci w Łomży i okolicach

To oczywiście nie wszystko, bo w Łomży znajduje się jeszcze wiele ciekawych atrakcji, które szybko pokochają dzieci. Najważniejsze, by spędzanie w nich czasu było doskonałą zabawą dla malucha oraz nie nudziło go zbyt szybko, dzięki czemu rodzice będą mogli trochę odetchnąć. Jakie jeszcze miejsca w Łomży i okolicach spełniają te kryteria?

 • Stacja Narciarska Rybno

To zlokalizowana w niedalekim Rybnie stacja narciarska, która w pełni funkcjonuje w sezonie zimowym. Dzieci pokochają ją za możliwość nauki jazdy na nartach po stokach o różnym poziomie trudności. To również wspaniała zabawa dla rodziców, dlatego miejsce to z powodzeniem można rekomendować całym rodzinom.

 • Skansen im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Miejsce to znajduje się zaledwie 14 kilometrów od Łomży tuż przy ujściu rzeki Pisy do Narwi. Obiekt ten to zamiejscowy oddział Muzeum Północno-Mazowieckiego. W skansenie znajdziecie 23 zabytkowe domy z drewna, a także kilkadziesiąt obiektów w zakresu tzw. “małej architektury”, w tym kapliczki, bramy lub studnie. To znakomite miejsce na całodzienny wypad z dziećmi, jeżeli tylko będziecie akurat w Łomży lub jej okolicach.

 • Teatr Lalki i Aktora

Kolejnym ciekawym miejscem dla dzieci w Łomży jest Teatr Lalki i Aktora, który znajduje się przy placu Niepodległości. Został założony w 1987 roku i od tamtej pory organizuje liczne bajkowe i baśniowe spektakle i opowieści dla najmłodszych. Obecnie teatr działa bardzo prężnie i wystawia nawet 2 nowe sztuki każdego roku. Łącznie na jego deskach rokrocznie odbywa się nawet kilkaset spektakli. Aktualny harmonogram i bilety znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Teatru Lalki i Aktora.

 • Miejska plaża strzeżona

W letnie miesiące bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się miejska plaża strzeżona w Łomży, która znajduje się nad Narwią. To piaszczysta plaża, która jest niewielka, jednak spełnia wysokie standardy i na pewno będziecie się tam dobrze bawić.

 • Biblioteki dla dzieci
Lomza Gdzie Z Dzieckiem

Rodzice szukający atrakcji dla dzieci, mogą udać się również do bibliotek dla dzieci, których w Łomży znajduje się kilka. Bardzo często organizowane w nich są zajęcia plastyczne, czytelnicze oraz inne atrakcje dla najmłodszych. Wykaz organizowanych imprez znajdziecie w internecie lub bezpośrednio w wybranych bibliotekach.

 • Ławeczka Hanki Bielickiej

Aktorka Hanka Bielicka znana jest przede wszystkim starszej publiczności, jednak jej pomnik cieszy się dużym powodzeniem również u dzieci. W Łomży znajduje się ławeczka, na której umieszczono siedzącą podobiznę aktorki. Znajduje się ona przy ulicy Farnej, a dokładanie pomiędzy Starym Rynkiem i Dworną. Dzieci kochają zdjęcia w oryginalnych miejscach a z jej perspektywy za takie można uznać ławkę ze znaną postacią. Znajduje się ona w Łomży, ponieważ aktorka swoje dzieciństwo i młodość spędziła właśnie w niej.

To najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w Łomży i jej najbliższej okolicy. Dodatkowo w mieście często organizowane są festyny miejskie oraz imprezy plenerowe dla dzieci, jednak ich rozkład każdorazowo warto sprawdzać przed sezonem lub z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli się zastanawiacie, to bez wątpienia warto odwiedzić Łomżę z dziećmi, bo czeka tu na Was wiele różnorodnych atrakcji.