Wysoka porażka KS Śniadowo z liderem. GKS Stawiski uległ rezerwom Wigier

14 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej klasy okręgowej w województwie podlaskim. Miniony weekend nie był najlepszy dla reprezentantów naszego regionu, którzy solidarnie przegrali. Trudniejsze zadanie mieli gracze KS Śniadowo, którzy mierzyli się na własnym boisku z liderującą Spartą Augustów. Beniaminek GKS Stawiski podejmował z kolei u siebie Wigry II Suwałki. Zaległe mecze rozegrały również rezerwy Warmii Grajewo w A klasie i rezerwy Wissy Szczuczyn w Okręgowym Pucharze Polski. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tych spotkań.

KS Śniadowo bez szans ze Spartą Augustów

Mecz KS Śniadowo – Sparta Augustów miał bardzo duże znaczenie, ponieważ oba zespoły walczą o awans do 4 ligi. Niestety gospodarze nie mieli żadnych argumentów ku temu, by przeciwstawić się dobrze dysponowanej Sparcie Augustów. Ostatecznie mecz ten zakończył się porażką KS Śniadowo 1:4. Po tym wyniku piłkarze ze Śniadowa tracą do lidera już 5 punktów, przy czym Sparta ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie, więc strata może wzrosnąć aż do 8 oczek. Za tydzień w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej KS Śniadowo zagra na wyjeździe z Puszczą Hajnówka. Mecz rozpocznie się 20 listopada o 13:00.

Domowa porażka GKS-u Stawiski z rezerwami Wigier Suwałki

Trudne zadanie mieli również piłkarze GKS-u Stawiski. Beniaminek mierzył się na własnym boisku z rezerwami Wigier Suwałki. Niestety gracze z Suwałk okazali się zbyt mocni i ostatecznie mecz zakończył się domową porażką GKS-u 2:4. Po tym meczu piłkarze ze Stawisk zajmują 13 miejsce w lidze i mają w dorobku tylko 11 punktów. Obecna sytuacja w tabeli wskazuje na to, że wiosną zespół ten będzie musiał walczyć o utrzymanie i jeszcze lepiej punktować. W ostatniej kolejce tej rundy GKS Stawiski zagra na wyjeździe z Pasją Kleosin. Początek meczu 20 listopada o 16:00. 

Warmia II Grajewo wygrywa w zaległym meczu A klasy

W rozgrywkach grupy 1 klasy A rozegrano zaległe spotkanie rezerw Warmii Grajewo. Zespół ten 11 listopada podejmował na własnym boisku Biebrzę Goniądz. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali 4:1. Po tym meczu Warmia II Grajewo awansowała na 8 miejsce w tabeli i z tej lokaty rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej. 

W rozgrywkach klasy A zimowa przerwa

Rozgrywki trzech grup A klasy w województwie podlaskim mają już zimową przerwę. W związku z tym piłkarze takich zespołów jak: Wissa II Szczuczyn, Warmia II Grajewo, ŁKS 1926 II Łomża i KOS 1984 Rutki mogą odpocząć i przygotowywać się do rundy wiosennej. W najbliższych tygodniach przygotujemy podsumowanie rundy jesiennej w niższych klasach rozgrywkowych na Podlasiu. 

Wissa II Szczuczyn odpadła z Okręgowego Pucharu Polski

Rezerwy Wissy Szczuczyn swój ostatni mecz w tym roku rozegrali 11 listopada, gdy na własnym boisku podejmowali Orła Kolno w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. Czwartoligowiec okazał się zbyt mocny dla piłkarzy ze Szczuczyna, który ostatecznie pożegnali się z rozgrywkami na etapie 1/16. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 4:1. 

Mecze 1/8 Okręgowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w marcu. Po losowaniu par tej fazy rozgrywek poinformujemy Was o tym, na kogo trafili reprezentanci naszego regionu. W grze wciąż pozostają: Wissa Szczuczyn, Orzeł Kolno, ŁKS 1926 Łomża i Warmia Grajewo.