Znakomity start 3 ligi w wykonaniu Wissy Szczuczyn

Start Sezonu 3 Liga

Drużyna Wissy Szczuczyn, która w tym sezonie jest beniaminkiem rozgrywek 3 ligi grupy 1, z przytupem rozpoczęła ligowe zmagania. W pierwszej kolejce na gościnnym stadionie w Ełku, piłkarze ze Szczuczyna podejmowali Błonianka Błonie i pewnie wygrali 3:1. To znakomity start ligowej rywalizacji w wykonaniu graczy Wissy, którzy udowodnili, że w tym sezonie będą poważnym kandydatem do walki o utrzymanie w lidze, a być może powalczą o coś więcej. Zapraszamy na krótką relację z tego spotkania.

Wyśmienity początek spotkania

W ten sezon piłkarze beniaminka ze Szczuczyna weszli z prawdziwym przytupem, ponieważ już w pierwszej minucie zdobyli oni bramkę na 1:0. Bramkę dla gospodarzy strzelił Wojciech Zalewski i mogli oni zdecydowanie spokojniej wejść w dalszą część meczu. Nie minął kwadrans, a kolejne ataki Szczuczynian przyniosły kolejną bramkę. W 11 minucie na listę strzelców wpisał się Karol Buzun, a bramka ta zdecydowanie podcięła skrzydła zawodnikom Błonianki. Od tego momentu pełną kontrolę nad boiskowymi poczynianiami mieli zawodnicy Wissy, jednak do przerwy nie padła już żadna bramka. 

W drugiej połowie tempo meczu zdecydowanie się uspokoiło, a na kolejne bramki przyszło kibicom poczekać aż do 90 minuty spotkania. Najpierw, po pięknym rajdzie, bramkę na 3:0 strzelił niezawodny Konrad Radzikowski. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, to sędzia Dawid Wiśniewski podyktował rzut karny, który na bramkę honorową zamienił Sebastian Czapa. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Gałązki wygrali 3:1 i w znakomitym stylu zainaugurowali rozgrywki w nowym sezonie. Oby tak dalej. 

Wissa Szczuczyn – Błonianka Błonie 3:1 (1’ Zalewski, 11’ Buzun, 90’ Radzikowski – 90’ Czapa – karny) 

Skład Wissy Szczuczyn: 12. Hubert Gostomski – 98. Jakub Tomar (80’ 2. Michał Kosikowski), 5. Wojciech Zalewski, 8. Emil Łupiński, 3. Krystian Maciejuk, 10. Łukasz Tercjak (74’ 91. Konrad Radzikowski), 66. Patryk Koncewicz, 6. Mariusz Łapiński (74’ 16. Bartosz Szaraniec), 21. Kamil Sakowicz (57’ 7. Damian Toczydłowski), 11. Karol Buzun, 17. Marcin Szeibe (57’ 28. Jakub Kozłowski). 

Wicelider po pierwszej kolejce

Pewne zwycięstwo z Błonianką Błonie sprawiło, że piłkarze Wissy Szczuczyn po pierwszej kolejce zajmują 2 miejsce w lidze z dorobkiem 3 punktów. Oczywiście jest to początek sezonu, ale tak dobre rozpoczęcie sprawia, że zawodnikom ze Szczuczyna w następnych kolejkach powinno grać się zdecydowanie łatwiej. Przypomnijmy, że w tym sezonie 3 ligi grupy 1 bierze udział 19 zespołów, a z ligą pożegnają się 4 najgorsze drużyny. W następnej kolejce Wissa Szczuczyn rozegra wyjazdowe spotkanie z rezerwami ekstraklasowej Jagielloni Białystok i będą to prawdziwe derby Podlasia na poziomie 3 ligi. W pierwszej kolejce Jagiellonia II uległa 0:2 Legionovii Legionowo, więc do spotkania z Wissą podejdzie w bojowych nastrojach. Początek tego meczu 14 sierpnia o godzinie 12:00.