Remisy w okręgówce. ŁKS 1926 II Łomża wciąż liderem A klasy

12 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

W ostatni weekend października rozegrano kolejne spotkania w ramach rozgrywek niższych klas piłkarskich na Podlasiu. Swoje mecze zremisowali reprezentanci naszego regionu w klasie okręgowej. Pozycję lidera w grupie 3 klasy A utrzymali piłkarze rezerw ŁKS-u 1926 Łomża. Swoje spotkania wygrały także KOS 1984 Rutki oraz Wissa II Szczuczyn. Nieco gorzej poszło piłkarzom rezerw Warmii Grajewo, którzy przegrali w Suwałkach. Zapraszamy na podsumowanie ostatniej kolejki. 

KS Śniadowo remisuje i powiększa stratę do lidera

Dość nieoczekiwanie punkty w klasie okręgowej straciła drużyna KS Śniadowo, która na własnym boisku bezbramkowo zremisowała z UM Krynki. Zespół z Krynek zajmuje miejsce w środku tabeli i zdecydowanym faworytem byli gospodarze, niestety nie udało się tego potwierdzić na boisku. Strata punktów sprawia, że KS Śniadowo traci już 5 punktów do liderującej Sparty Augustów, przy czym ten zespół ma jeszcze o jeden mecz rozegrany mniej. W następnej kolejce piłkarze ze Śniadowa zagrają na wyjeździe z Pomorzanką Sejny, która zajmuje trzecie miejsce od końca. Mecz rozegrany zostanie 7 listopada o 13:00. 

Kolejny punkt GKS-u Stawiski

W ostatnią niedzielę piłkarze GKS-u Stawiski dopisali kolejny punkt do swojego ligowego dorobku. Tym razem mierzyli się u siebie z Puszczą Hajnówka. Mecz od początku trzymał kibiców w napięciu i ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Po tym meczu GKS stawiski ma na koncie 11 punktów i zajmuje 13 miejsce w tabeli (na 16 drużyn). W następnej kolejce beniaminek rozegra wyjazdowy mecz z Orlętami Czyżew, które znajdują się zaledwie miejsce wyżej i mają dwa punkty więcej w dorobku. Z perspektywy układu ligowej tabeli, będzie to bardzo ważne spotkanie. Zaplanowane zostało na 7 listopada na 13:00. 

Zwycięstwo rezerw Wissy Szczuczyn. Warmia II Grajewo z kolejną porażką w grupie 1 klasy A

Ostatnie tygodnie to bardzo dobra dyspozycja piłkarzy rezerw trzecioligowej Wissy Szczuczyn, którzy zaczęli regularnie punktować. Tym razem na własnym boisku pewnie pokonali oni 4:0 drużynę Jasiona Jasionówka. Po tym zwycięstwie Wissa II Szczuczyn wciąż zajmuje 5 miejsce w lidze i w dorobku ma już 20 punktów. Szczuczynianie tracą 5 punktów do liderującej Polonii Raczki. W następnym meczu rezerwy Wissy zagrają na wyjeździe z Pograniczem Kuźnica Białostocka. Zespół ten nie zdobył jeszcze punktu w tym sezonie i Wissa będzie zdecydowanym faworytem. Mecz zaplanowano na 7 listopada na godzinę 13:00. 

Warmia II Grajewo przegrała na wyjeździe z Vertą Suwałki. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0. To już 6 porażka Grajewian w tym sezonie A klasy i zespół ten zajmuje dopiero 10 miejsce w lidze z 7 punktami na koncie. Warto odnotować, że Warmia II rozegrała do tej pory jedno spotkanie mniej niż większość ligowej stawki. W następnej kolejce Grajewianie zagrają u siebie z Sudovią Szudziałowo, która zajmuje 11 miejsce w lidze i traci do rezerw Warmii tylko punkt. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o 13:00. 

ŁKS 1926 II Łomża wciąż liderem A klasy. KOS 1984 Rutki też powalczy o awans

Ciekawie układa się sytuacja w grupie 3 klasy A, gdzie od kilku kolejek liderem pozostają rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża. Tym razem zespół ten wygrał wyjazdowy mecz z KS Sokoły. Spotkanie do końca trzymało w napięciu, a wynik 3:2 dla Łomżan jest tylko tego potwierdzeniem. Rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 26 punktami. W następnej kolejce zespół ten czeka derbowy pojedynek z KOS 1984 Rutki, a mecz odbędzie się 7 listopada o 13:00. 

KOS 1984 Rutki to kolejny reprezentant regionu w klasie 3 grupy A, który pragnie włączyć się do walki o awans do klasy okręgowej. Tym razem zawodnicy z Rutek wygrali aż 6:0 domowe starcie z Narwią Choroszcz. Wynik ten powinien budzić podziw, ponieważ obie drużyny przed tą kolejką miały po 19 punktów i szły w lidze łeb w łeb. Po zwycięstwie KOS 1984 Rutki zajmuje 3 miejsce w lidze z 22 punktami i traci tylko 4 oczka do lidera z Łomży. Bardzo ważne będzie spotkanie pomiędzy tymi zespołami, które odbędzie się w najbliższy weekend, o czym już wspominaliśmy.