Domowy remis Wissy Szczuczyn z GKS Wikielec

15 Kolejka 3 Liga Sezon 2021 2022

Nie tak swój kolejny mecz w 3 lidze wyobrażali sobie piłkarze i kibice Wissy Szczuczyn. W ramach 15 kolejki rozgrywek zespół ten zmierzył się u siebie z GKS-em Wikielec, czyli drużyną, która również powinna włączyć się do walki o utrzymanie w rozgrywkach. Szczuczynianie powinni wygrać ten mecz, jeżeli chcieli zapewnić sobie lepszą pozycję wyjściową do walki o utrzymanie w rundzie wiosennej. Niestety zadanie to okazał się być poza ich zasięgiem, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Zapraszamy na jego podsumowanie.

Do przerwy 0:1

Zwodnicy obu drużyn od początku meczu mieli utrudnione zadanie. Daje już o sobie znać nieprzyjemna jesienna aura w Polsce. Spotkanie toczyło się w strugach deszczu oraz przy silnym wietrze, co nie pomagało w konstruowaniu składnych akcji. Od początku meczu gra była dość wyrównana i obie drużyny dążyło do strzelenia goli. W zawodnikach trenera Marcina Gałązki było widać dużą motywację, jednak póki co nie przekładało się to na czyste okazje strzeleckie. Z drugiej strony Hubert Gostomski również nie był poddany zbyt wielu próbom, a pierwsze 45 minut można nazwać meczem walki.

W końcówce pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie. W 42 minucie bramkę po strzale piłki głową zdobył Piotr Kacperek, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów. Wynik 0:1 do przerwy nie był dobrym prognostykiem na kolejne 45 minut w wykonaniu Wissy, a z drugiej strony Szczuczynianie musieli wszystkie siły rzucić do ataku, ponieważ w przypadku porażki w tym meczu ich sytuacja w lidze stałaby się jeszcze bardziej dramatyczna.

Doprowadzenie do remisu po przerwie

Po przerwie piłkarze Wissy Szczuczyn starali się przejąć inicjatywę i ich przewaga stopniowo rosła. Do remisu udało się doprowadzić już w 60 minucie, a autorem trafienia był Wojciech Zalewski. Pod koniec meczu ten sam zawodnik został ukarany przez sędziego żółtą kartkę. W końcowych fragmentach meczu to Wissa miała jeszcze kilka okazji do strzelenia gola. Gospodarze dążyli do zwycięstwa w tym meczu, jednak ostatecznie im się to nie udało. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, który na pewno nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. W dużo gorszej sytuacji jest Wissa Szczuczyn, dla której to dopiero 10 punkt w tym sezonie. Zawodnicy ze Szczuczyna po remisie z Wikielcem wyprzedzili Sokół Aleksandrów Łódzki i wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli.

Wissa Szczuczyn – GKS Wikielec 1:1 (60’ Wojciech Zalewski – 42’ Piotr Kacperek)

Skład Wissy Szczuczyn: Hubert Gostomski – Krystian Maciejuk, Michał Kosikowski, Wojciech Zalewski, Emil Łupiński, Mariusz Łapiński, Jakub Tomar, Patryk Koncewicz, Mateusz Zambrowski, Damian Toczydłowski (61’ Konrad Radzikowski), Dariusz Korytkowski.

Ławka rezerwowych: Tomasz Daniluk, Łukasz Tercjak, Bartosz Szaraniec, Jakub Kozłowski, Marcin Szeibe, Kacper Ruszczyk.

Przedostatnie miejsce w lidze i trudna sytuacja Wissy Szczuczyn

W obecnej sytuacji Wissy Szczuczyn, remis z GKS-em Wikielec nie może nikogo satysfakcjonować. Zespół ten cały czas balansuje w okolicach ostatniego miejsca w lidze. Punkcik z ostatniej kolejki pozwolił na wyprzedzenie Sokoła Aleksandrów Łódzki, jednak strata Szczuczynian do bezpiecznych pozycji w lidze stale rośnie. Punktować zaczęły inne zespoły zamieszane w walkę o utrzymanie, w tym Błonianka Błonie i Mamry Giżycko. Warto podkreślić również fakt, że Wissa Szczuczyn ma rozegrane o jedno spotkanie więcej od większości swoich ligowych rywali, a od Mamr Giżycko nawet dwa spotkania więcej. To jeszcze bardziej komplikuje sytuację Szczuczynian w lidze.

Wissa Szczuczyn w 15 kolejkach tego sezonu odniosła tylko jedno zwycięstwo. Dołożyła do tego 7 remisów i 7 porażek. To daje zaledwie 10 punktów w tabeli. Do bezpiecznych pozycji Wissa traci obecnie 6 punktów z jednym meczem rozegranym więcej od rywali. Poza Wissą Szczuczyn i Sokołem Aleksandrów Łódzki w strefie spadkowej znajdują się również Mamry Giżycko i Ursus Warszawa. Liderem rozgrywek pozostała Legionovia Legionowo, która w tej kolejce pauzowała. Na kolejnych miejscach w lidze plasują się Unia Skierniewice, Legia II Warszawa i Polonia Warszawa. To między tymi zespołami powinna rozstrzygnąć się walka o awans do 2 ligi.