Niepełna 19 kolejka rozgrywek Keeza IV liga

Keeza 4 Liga

W miniony weekend odbyła się 19. kolejka rozgrywek Keeza 4 liga, w której występują cztery nasze lokalne drużyny. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne przełożone zostało wyjazdowe spotkanie Warmii Grajewo z Promieniem Mońki, ponieważ boisko gospodarzy spotkania było źle przygotowane i gra na nim mogłaby nie tylko je uszkodzić, ale również negatywnie wpłynąć na zdrowie zawodników. W nowym terminie spotkanie to zaplanowano dopiero na 21 kwietnia. To nie jedyny mecz przełożony w tej kolejce, jednak drużyny Wissy Szczuczyn, ŁKS-u 1926 Łomża oraz Orła Kolno rozegrały swoje spotkania.

Wissa Szczuczyn z pewnym zwycięstwem

Wissa Szczuczyn, która jest wiceliderem rozgrywek, swoje domowe spotkanie z Krypnianką Krypno rozegrała gościnnie na boisku Orła Kolno. Mecz rozegrano 19 marca i zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Swoje zadanie spełnili, ponieważ bo bardzo pewnej grze pokonali rywali 5:1, dzięki czemu wciąż pozostają w rywalizacji o awans do 3 ligi. Obecnie tracą do lidera Tura Bielsk Podlaski 5 punktów i mają rozegrane jedno spotkanie więcej. W obecnej kolejce Tur pokonał na własnym boisku rezerwy Wigier Suwałki 3:2.

Bramki dla Wissy w spotkaniu z Krypnianką Krypno strzelili Karol Buzun (2 bramki), Damian Toczydłowski, Dariusz Korytkowski oraz Patryk Koncewicz. W kolejnej kolejce Wissa Szczuczyn uda się na wyjazdowe spotkanie z Hetmanem Białystok, które odbędzie się 28 marca. Hetman zajmuje pozycję w środku tabeli, jednak jest zespołem bardzo trudnym do pokonania, dlatego przez Wissą kolejna ważna przeprawa i szansa na zdobycie kolejnych punktów. Trzymamy kciuki za zwycięstwo w Białymstoku.

ŁKS 1926 Łomża kontynuuje zwycięską passę

ŁKS 1926 Łomża w ciągu tygodnia rozegrał aż trzy spotkania w ramach rozgrywek Keeza 4 ligi, w których zainkasował komplet 9 punktów. Dzięki temu zawodnicy z Łomży umocnili się na trzeciej pozycji w lidze i dali jasny sygnał, że na dobre włącza się do rywalizacji o awans do 3 ligi. Tym razem zespół z Łomży podejmował na własnym obiekcie MKS Mielnik, czyli jednego z outsiderów rozgrywek. Po spokojnym meczu ŁKS pewnie pokonał rywali 6:2, dzięki czemu ma już 41 punktów w tabeli i utrzymuje jednopunktową stratę do wiceliderującej Wissy Szczuczyn.

W meczu z MKS Mielnik swoją dobrą dyspozycję ponownie potwierdził Patryk Szymański. Już w 7 minucie otworzył wynik spotkania, dzięki czemu cały mecz rozgrywany był dużo spokojniej. Po niespełna 20 minutach meczu było już 2:0, a do siatki rywali trafił Michał Tarnowski i jasnym stało się, że w tym meczu ŁKS-owi już nic złego stać się nie może. W 30 minucie do siatki rywali ponownie trafił Patryk Szymański, dla którego była to już 7 bramka wiosną w 4 lidze. Jeszcze przed przerwą honorową bramkę zdobyli goście, jednak w 44 minucie na 4:1 podwyższył Tarnowski, dzięki czemu na przerwę Łomżanie schodzili z trzybramkowym prowadzeniem. Po przerwie gra toczona była w spokojnym tempie i pod dyktando gospodarczy, a kolejne trafienia dorzucili Reinaldo Melão oraz Mateusz Jastrzębski. Pod koniec meczu goście strzelili bramkę na otarcie łez. W kolejnym meczu ŁKS 1926 Łomża pojedzie do Szepietowa na mecz z tamtejszą Spartą 1951, która zajmuje miejsce w środku stawki.

Orzeł Kolno dalej bez zwycięstwa

Bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania w Keeza 4 lidze w miniony weekend rozgrywał Orzeł Kolno, który na własnym obiekcie podejmował Cresovię Siematycze. To bezpośredni rywal w walce o utrzymanie w lidze i obowiązkiem Orła było powalczenie o trzy punkty na własnym obiekcie. Niestety to się nie udało, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem, po którym Orzeł Kolno ma 13 punktów i wciąż musi drżeć o utrzymanie.

Dla piłkarzy Orła Kolno dużym plusem może być słabość innych zespołów, które rywalizują z nimi o utrzymanie. W minionej kolejce przegrały drużyny MKS Mielnik oraz Dębu Dąbrowa Białostocka, dzięki czemu przed rozegraniem całej kolejki, zespół awansował na bezpieczne 13 miejsce. Swoje mecze muszą rozegrać jeszcze rezerwy Wigier Suwałki, które będą rywalizowały z liderującym Turem Bielsk Podlaski oraz Sparta Augustów, której mecz z Hetmanem Białystok został przełożony. W kolejnej kolejce Orzeł Kolno uda się do Warmii Grajewo na derbowy pojedynek.