Porażka Wissy Szczuczyn z rezerwami Jagiellonii Białystok

Wissa Jagiellonia

W drugiej kolejce 3 ligi grupy 1 w sezonie 2021/22 piłkarze Wissy Szczuczyn ponieśli wysoką porażkę w wyjazdowym spotkaniu z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, dzięki czemu po dwóch kolejkach oba zespoły mają po 3 punkty w dorobku. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej kolejki. 

Wysoka porażka Wissy Szczuczyn

Do meczu Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, obie drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach. Piłkarze Wissy wygrali w pierwszej kolejce, natomiast rezerwy Jagiellonii uległy Legionovii Legionowo. W meczu pomiędzy zespołami z Podlasia inicjatywę od razu przejęli gracze Jagiellonii, którzy juz w 23 minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Bramkę z rzutu karnego strzelił Kacper Głowicki. Już w 34 minucie na 2:0 podwyższył Ognjen Mudriński, co ustawiło dalszą część spotkania. Większość pracy przy tej bramce wykonał Kostal, który po indywidualnej akcji wyłożył piłkę Serbowi na pustą bramkę.


W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a wynik na 3:0 w 63 minucie ustalił Martin Kostal, który również na co dzień znajduje się w każde drużyny z Ekstraklasy. W zespole gospodarzy zagrało kilku zawodników, którzy na co dzień występują w spotkaniach na najwyższym szczeblu w Polsce. 

Z kim Wissa zagra w kolejnej kolejce?

Trzecia kolejka tego sezonu w 3 lidze grupie 1 zostanie rozegrana w środku tygodnia. Wissa Szczuczyn w środę 18 sierpnia podejmie w roli gospodarza piłkarzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz rozpocznie się o godzinie 18. Po dwóch kolejkach rywale z Nowego Dworu Mazowieckiego zajmują trzecie miejsce w lidze z 4 punktami na koncie. W pierwszej kolejce pewnie pokonali oni GKS Wikielec 3:0, a w minionej kolejce zremisowali 2:2 z faworyzowaną Legionovią Legionowo. Wissa Szczuczyn do środowego spotkania przystąpi na 9 pozycji w lidze z dorobkiem 3 punktów i bilansem bramek 3:4. Podopieczni trenera Marcina Gałązki będą chcieli zrehabilitować się za bolesną porażkę z rezerwami Jagiellonii.

Lechia Tomaszów Mazowiecki i Unia Skierniewice z kompletem punktów

Po pierwszych dwóch kolejkach tylko dwa zespoły mają komplet punktów. Są to Lechia Tomaszów Mazowiecki i Unia Skierniewice, które z 6 punktami przewodzą ligowej stawce. Na uwagę zasługuje słaby początek ligi w wykonaniu rezerw ekstraklasowej Legii Warszawa oraz zespołu Polonii Warszawa. Drużyny te grały po jednym spotkaniu i póki co w dorobku nie mają żadnego punktu. Przypomnijmy, że z ligi spadną 4 najsłabsze zespoły, a celem Wissy Szczuczyn jest utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. Według nas, cel ten jest jak najbardziej w zasięgu piłkarzy ze Szczuczyna.