Ważne zwycięstwa Wissy Szczuczyn i Orła Kolno. Wpadka Warmii Grajewo

Wyniki Keeza 4 Ligi 22 Kolejka

W miniony weekend odbyła się 22 kolejka Keeza IV ligi grupy podlaskiej. W kolejce tej pauzowała drużyna ŁKS 1926 Łomża, która na wiosnę nie straciła jeszcze punktu. W kolejnej kolejce ŁKS jedzie na mecz do Tura Bielsk Podlaski, gdzie będzie chciał podtrzymać swoją zwycięską passę. Zgodnie z oczekiwaniami w tej kolejce wygrała Wissa Szczuczyn, a wyjątkowo ważne zwycięstwo odniósł Orzeł Kolno. Jednocześnie w 22 kolejce dużą wpadkę zaliczyła Warmia Grajewo, która straciła punkty z walczącą o utrzymanie Cresovią Siemiatycze.

Wissa Szczuczyn cały czas naciska na lidera

W niedzielę piłkarze Wissy Szczuczyn udali się na wyjazdowy mecz z MKS Mielnik. Drużyna ta zajmuje miejsce w dolnych rejonach tabeli potrafiła nawet urwać punkty liderowi z Bielska Podlaskiego, dlatego zawodnicy ze Szczuczyna nie mogli być pewni zwycięstwa. Mimo, że MKS zajmuje drugie miejsce od końca to postawił się faworyzowanej Wissie. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Dariusz Korytkowski. Dzięki temu powrót do Szczuczyna mógł przebiegać w dobrych nastrojach. Z przebiegu meczu dużo lepszym zespołem była Wissa, a zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, jednak goście przestrzelili z rzutu karnego.

Strata to lidera pozostała niezmienna, ponieważ Tur Bielsk Podlaski pokonał pewnie Dąb Dąbrowę Białostocką. W kolejnej kolejce lider podejmuje trzeci w tabeli ŁKS 1926 Łomża. Przy stracie punktów oraz jednoczesnym zwycięstwie Wissy ze Spartą Szepietowo, zawodnicy ze Szczuczyna awansują już na pozycję lidera 4 ligi, za co trzymamy kciuki. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia.

Ważne zwycięstwo Orła Kolno

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy klubu Orzeł Kolno. Była to ich druga wygrana z rzędu, dzięki czemu złapali więcej oddechu i oddalili się od strefy spadkowej. Tym razem rywalem piłkarzy z Kolna była Krypnianka Krypno, która obecnie zajmuje 8 miejsce w tabeli i była zdecydowanym faworytem. Po wyrównanym spotkaniu goście z Kolna wygrali 2:1, dzięki czemu maja już 19 punktów i awansowali na 11 miejsce w tabeli, zdobywając przewagą 6 punktów nad strefą spadkową. Wydaje się, że to powoli bezpieczna przewaga, którą warto stopniowo powiększać.

Zdobyte w Krypnie punkty zdecydowanie przybliżają Orzeł Kolno to pozostania na szczeblu rozgrywek 4 ligi na kolejny sezon. W kolejnym weekend piłkarze Orła podejmą na własnym stadionie zawodników Hetmana Białystok, który zajmuje obecnie 7 miejsce w lidze. Każda zdobycz punktowa będzie dla Orła bardzo dobrym wynikiem, dlatego trzymamy za to kciuki. Wszystko wskazuje na to, że Kolnianie zostaną w 4 lidze na dłużej.

Wpadka Warmii Grajewo

W 22 kolejce piłkarze Warmii Grajewo podejmowali na własnym obiekcie zawodników Cresovii Siematycze, która zajmuje jedno z ostatnich miejsc w lidze i do końca rozgrywek powinna walczyć o utrzymanie. Wydawać by się mogło, że piłkarze Warmii nie powinni mieć problemów ze zdobyciem trzech punktów. Niestety spotkanie rozpoczęło się nie pomyśli gospodarz, którzy już w 12 minucie stracili bramkę. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:1.

Po przerwie do odrabiania strat ruszyli piłkarze Warmii Grajewo, czego efektem była bramka pomocnika Łukasza Domurata z 60 minuty. Mimo zdecydowanej przewagi i kilku kolejnych sytuacji wynik nie uległ już zmianie i zakończył się remisem 1:1. Bez dwóch zdań można uznać to za małą niespodziankę, jednak w przypadku Warmii Grajewo wynik ten nie będzie miał dużego wpływu na układ tabeli. W tym momencie Warmia chce dograć na dobrym poziomie rozgrywki 4 ligi w tym sezonie, aby w kolejnym powalczyć o coś więcej, w tym oczywiście o awans do 3 ligi. W kolejnej kolejce piłkarze Warmii Grajewo będą pauzowali z powodu nieparzystej liczby drużyn w tabeli.

Niestety do gry wciąż nie wróciły niższe ligi.