Cenny punkt Wissy Szczuczyn w 3 lidze

Wissa Szczuczyn Swit Nowy Dwor Mazowiecki

W środę 18 sierpnia o godzinie 18:00 piłkarze Wissy Szczuczyn rozegrali kolejny mecz w rozgrywkach 3 ligi grupy 1. Tym razem w roli gospodarza podejmowali faworyzowany Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który w swojej historii występował nawet na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. To spotkanie trzeciej kolejki zakończyło się bezbramkowym remisem, dzięki czemu Szczuczynianie zdobyli kolejny cenny punkt w ligowej tabeli. Zapraszamy na krótkie podsumowanie meczu. 

Bardzo ważny punkt dla Wissy Szczuczyn

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, która w tym sezonie ponownie chce włączyć się do walki o awans do 2 ligi. W minionych rozgrywkach niewiele im do tego awansu zabrakło. W zupełnie innych nastrojach do 3 ligi przystąpili piłkarze Wissy Szczuczyn, która jest beniaminkiem. Dla Szczuczynian sporym osiągnięciem jest sam awans na ten szczebel rozgrywek, choć początek sezonu pokazuje, że wcale nie muszą być skazywani na porażkę i mogą włączyć się do walki nawet o miejsce w środkowej części tabeli. 

Mecz z faworytem z Nowego Dworu Mazowieckiego był bardzo wyrównany, choć to goście od samego początku próbowali narzucić swoje tempo gry. Na szczęście gospodarze tego spotkania umiejętnie się odgryzali, dzięki czemu też wykreowali sobie swoje sytuacje strzeleckie. Ostatecznie mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem, który zdecydowanie bardziej powinien satysfakcjonować podopiecznych Marcina Gałązki. Po 3 kolejkach mają oni na koncie już 4 punkty w 3 lidze i aktualnie zajmują 11 miejsce w zestawieniu 19 drużyn. 

Wissa Szczuczyn – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0 

Skład Wissy Szczuczyn: 12. Hubert Gostomski – 3. Michał Kosikowski, 5. Wojciech Zalewski, 8. Emil Łupiński, 2. Krystian Maciejuk, 10. Łukasz Tercjak, 66. Patryk Koncewicz (81’ 14. Dariusz Korytkowski), 16. Bartosz Szaraniec, 9. Mariusz Łapiński (90’ 21. Kamil Sakowicz), 11. Karol Buzun (76’ Jakub Tomar), 91. Konrad Radzikowski (81’ 17. Marcin Szeibe) 

Wyjazd do Warszawy

W ramach 4 kolejki rozgrywek 3 ligi grupy 1, piłkarze Wissy Szczuczyn udadzą się do Warszawy na spotkanie z tamtejszym Ursusem. Warszawiacy do tej pory również zgromadzili na koncie 4 punkty i wyprzedzają Wissę tylko lepszym bilansem bramek. W ostatniej kolejce Ursus sensacyjnie wygrał na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:2 i do meczu z Wissą przystąpi w znakomitym nastroju. Wcześniej zawodnicy tej drużyny zremisowali z GKS Wikielec oraz przegrali z rezerwami ŁKS Łódź. Mecz Ursus Warszawa – Wissa Szczuczyn rozegrany zostanie w najbliższą sobotę (21 sierpnia). Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16. 

Sytuacja w tabeli po 3 kolejkach

Tak jak wspomnieliśmy, Wissa Szczuczyn zajmuje obecnie 11 miejsce w lidze z dorobkiem 4 punktów. Nad strefą spadkową piłkarze z Podlasia mają punkt przewagi, ale to dopiero początek ligi i jeszcze wiele może się wydarzyć. Nieco więcej o kandydatach do spadku i sytuacji Wissy będziemy mogli powiedzieć za kilka tygodni. W rozgrywkach bierze udział 19 drużyn, z czego 4 najsłabsze spadną. Obecnie w strefie spadkowej znajdują się Błonianka Błonie, która nie zdobyła choćby punktu w trzech meczach, oraz GKS Wikielec, Mamry Giżycko i Broń Radom. Liderem 3 ligi po 3 kolejkach są rezerwy ekstraklasowego ŁKS Łódź, które mają 7 punktów i wyprzedzają drugi zespół Jagielloni Białystok, Lechię Tomaszów Mazowiecki i Unię Skierniewice. Walka o awans w tym sezonie zapowiada się bardzo pasjonująco.