Olimpia Zambrów z kompletem punktów. Grała Keeza 4 liga

3 Kolejka 4 Liga Sezon 2021 2022 1

Za nami trzecia kolejka Keeza 4 Ligi w województwie podlaskim, która odbyła się w miniony weekend. Na uwagę zasługują przede wszystkim wyniki Olimpii Zambrów, która odniosła trzecie zwycięstwo i ma na koncie komplet 9 punktów oraz ŁKS-u 1926 Łomża. Piłkarze z Łomży wygrali aż 9:0 w swoim meczu, dzięki czemu kibice na stadionie mogli oglądać prawdziwy festiwal strzelecki. Swój mecz zremisowała Warmia Grajewo, a kolejną porażkę zanotował Orzeł Kolno. Zapraszamy na krótkie podsumowanie. 

Olimpia Zambrów w kompletem punktów

Po pierwszych 3 kolejkach Keeza 4 ligi piłkarze Olimpii Zambrów mają na swoim koncie komplet 9 punktów. Już przed rozpoczęciem rozgrywek, spadkowicz z 3 ligi uważany był za jednego z głównych faworytów do awansu i póki co dobrze wywiązuje się z tej roli. Tym razem Zambrowianie udali się na wyjazdowe spotkanie do Wasilkowa z tamtejszym KS-em, który również w ubiegłym sezonie występował w 3 lidze, gdzie był prawdziwym outsiderem. Pierwsza połowa tego spotkania nie zapowiadała łatwej przeprawy piłkarzy Olimpii, a po 45 minutach zawodnicy obu drużyn schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie. 

W przerwie w szatni podopiecznych Tomasza Kulhawika musiało paść kilka męskich słów, ponieważ po wyjściu na murawę wyglądali oni zdecydowanie lepiej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zambrowian 3:0, a bramki strzelali Kamil Zalewski, Karol Mackiewicz i Michał Dawidowicz. Po tym zwycięstwie Olimpia zajmuje drugie miejsce w lidze i pozostaje jednym z trzech zespołów, które mają na swoim koncie komplet 9 punktów. Ze względu na lepszy bilans bramkowy, aktualnym liderem rozgrywek jest Ruch Wysokie Mazowieckie. W następnej kolejce Zambrowianie udadzą się na trudne, wyjazdowe spotkanie z Warmią Grajewo. Mecz zostanie rozegrany 4 września, a jego początek zaplanowano na godzinę 16. 

ŁKS 1926 Łomża bije rekordy strzeleckie

W meczu 3 kolejki Keeza 4 ligi piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża podejmowali na swoim stadionie przeciwników z Cresovii Siemiatycze. Gospodarze chcieli podtrzymać dobrą dyspozycję strzelecką z poprzedniej kolejki, w której strzelili 5 bramek. Jak się okazało, wynik ten z meczu z Cresovią powtórzyli już w pierwszych 45 minutach. Przed przerwą na listę strzelców wpisywali się Patryk Szymański (dwie bramki), Daniel Kacprzyk, Rafał Maćkowski i Wiktor Walczak. Festiwal strzelecki już w drugiej minucie rozpoczął ten pierwszy, a wynik 5:0 do przerwy jasno wskazywał zdecydowanie lepszą drużynę tego spotkania. 

W drugiej połowie piłkarze z Łomży nie spuścili z tonu i zanotowali kolejne cztery trafienia. Ich autorami byli ponownie Patryk Szymański i Rafał Maćkowski, a także Melao i zaledwie 17-letni Kacper Poreda. Ostatecznie gospodarze wygrali aż 9:0, choć wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. W tym spotkaniu, piłkarze z Siemiatycz stanowili dla nich tylko boiskowe tło. Po spektakularnym zwycięstwie, ŁKS ma w dorobku 6 punktów w 3 meczach i zajmuje aktualnie 5 miejsce w lidze. W następnej kolejce Łomżanie zagrają na wyjeździe z Promieniem Mońki, a początek tego meczu o godzinie 16 w dniu 4 września. 

Wyjazdowy remis Warmii Grajewo

W miniony weekend piłkarze Warmii Grajewo udali się na wyjazdowe spotkanie 3 kolejki Keeza 4 ligi, a ich rywalem była drużyna KS Michałowo. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Grajewian, który już w 10 minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę dla Warmii z rzutu karnego zdobył niezawodny Paweł Kossyk. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie. 

W drugiej połowie meczu gra dalej była wyrównana, a swoje okazje zaczęli również stwarzać gospodarze, których podrażniła bramka z początku spotkania. Efektem tych starań był gol na 1:1 autorstwa Piotra Skiepko, który padł w 73 minucie. Niestety Grajewianie nie zdołali strzelić bramki, która przypieczętowałaby ich zwycięstwo, a mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Po 3 kolejkach Warmia Grajewo na 4 punkty na koncie i zajmuje 9 miejsce w lidze, czyli plasuje się w środku stawki. W następnej kolejce na własnym obiekcie podejmie Olimpię Zambrów, która do tej pory ma komplet oczek. 

Wysoka porażka Orła Kolno

Po znakomitym początku rozgrywek, piłkarze Orła Kolno notują sporą zadyszką i zaliczyli drugą bolesną porażkę. Tym razem Kolnianie udali się na wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Czarna Białostocka. Mecz ten od początku był prowadzony pod dyktando gospodarzy, którzy pokonali Orła aż 4:0. Bramki dla zwycięskiej drużyny strzelali Bartek Żuberek (dwie), Szymon Hołowacz oraz Bartosz Gliński. 

Po tej porażce, Orzeł Kolno zajmuje obecnie 10 miejsce w lidze z dorobkiem 3 punktów, które zdobył w pierwszej kolejce. W następnej kolejce Kolnian czeka arcytrudne zadanie, ponieważ ich przeciwnikiem będzie Ruch Wysokie Mazowieckie. To aktualny lider rozgrywek, który ma na koncie komplet 9 punktów i bilans bramkowy 14:0. Wierzymy, że zawodnicy Orła będą potrafili przeciwstawić się spadkowiczowi z 3 ligi. Początek meczu 4 września o 17:00.