Pierwsze zwycięstwo GKS Stawiski w okręgówce. Grały niższe ligi na Podlasiu

3 Kolejka Ligi Okregowej Sezon 2021 2022

Za nami kolejne serie niższych lig piłkarskich w województwie podlaskim. Swoje pierwsze zwycięstwo i jednocześnie pierwsze punkty w rozgrywkach klasy okręgowej zdobyli zawodnicy GKS-u Stawiski, czyli beniaminka rozgrywek. Swój mecz zremisował zespół KS Śniadowo, a w A klasie doszło do ciekawych rozstrzygnięć. Zapraszamy na podsumowanie. 

Spektakularne zwycięstwo GKS Stawiski i punkcik KS Śniadowo w okręgówce

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, swoje pierwsze punkty w rozgrywkach zdobyli piłkarze GKS-u Stawiski. Na własnym boisku pokonali oni GKS Gródek aż 6:0, dzięki czemu zmazali trochę negatywne wrażenie po trzech porażkach w pierwszych trzech kolejkach klasy okręgowej. Tym razem okazali się być poza zasięgiem rywali. Po tym zwycięstwie, mają 3 punkty w dorobku i zajmują 13 miejsce w lidze z dorobkiem bramkowym 9:9. Kolejna kolejka zostanie rozegrana w następny weekend, a piłkarze ze Stawisk udadzą się 11 września na wyjazdowe spotkanie z Rudnią Zabłudów, która zajmuje 4 miejsce w lidze. Mecz rozpocznie się o 15:30. 

Dobre nastroje panują również w Śniadowie, gdzie tamtejszy KS zdobył kolejny punkt w tym sezonie. Tym razem wywiózł go z trudnego terenu, czyli z Dąbrowy Białostockiej. Mecz z tamtejszym Dębem zakończył się remisem 2:2, dzięki czemu KS Śniadowo zajmuje obecnie 5 miejsce w lidze z dorobkiem 7 punktów i traci tylko 2 oczka do liderującej Sparty Augustów. W następnej kolejce, 11 września o 16:00, zawodnicy ze Śniadowa podejmą na własnym boisku Pogoń Łapy i w tym spotkaniu powinni być faworytem. 

Wyniki A klasy grupy 1

Swój drugi remis w drugiej kolejce A klasy w grupie 1 zanotowały rezerwy trzecioligowej Wissy Szczuczyn. Tym razem udały się one na wyjazdowy mecz z Biebrzą Goniądz, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obecnie Wissa II zajmuje 6 miejsce w lidze z 2 punktami. W następnej kolejce Szczuczynianie zmierzą się u siebie z Vertą Suwałki, a początek meczu 11 września o 16:00. 

Gorsze nastroje panują w drużynie rezerw Warmii Grajewo, która w drugiej kolejce A klasy przegrała u siebie z Korą Korycin 0:1. Grajewianie zajmują obecnie 8 miejsce w lidze z zaledwie punktem w dorobku. Warmia II Grajewo kolejny mecz zagra 11 września o 16:00, gdy na wyjeździe spotka się z rezerwami Promienia Mońki.

Wyniki A klasy grupy 3

Ostatni weekend to również kolejka rozegrana w ramach rozgrywek A klasy grupy 3. Wysokie zwycięstwo w niej odnieśli zawodnicy ŁKS-u 1926 II Łomża, którzy na własnym obiekcie pokonali aż 6:0 drużynę Piłkawki Białystok. Po dwóch kolejkach Łomżanie mają 4 punkty w dorobku i zajmują 4 miejsce w tabeli A klasy. W kolejny weekend zmierzą się oni na wyjeździe z drużyną Narew Choroszcz, a początek spotkania 11 września o 17:00. 

Po porażce w pierwszy meczu, zrehabilitowali się również piłkarze KOS 1984 Rutki, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali 5:3 rezerwy KS Wasilków. Dzięki temu mają w dorobku 3 punkty i z dodatnim bilansem bramkowym zajmują 6 miejsce w lidze. W trzeciej kolejce zmierzą się oni w domowym starciu z Supraślanką Supraśl. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano w niedzielę 12 września o godzinie 16:30. Będzie to szansa na kolejne trzy punkty dla piłkarzy z Rutek.