Wissa Szczuczyn w 3 lidze!

34 Kolejka Keeza 4 Liga

Wissa Szczuczyn po emocjonującym sezonie wygrała rozgrywki Keeza 4 ligi w województwie podlaskim i zapewniła sobie awans do 3 ligi grupy 1. To zdecydowanie najważniejsza informacja minionego piłkarskiego weekendu na Podlasiu. Piłkarze Wissy awans przypieczętowali pewną wygraną z Warmią Grajewo. Jakie wyniki padły w pozostałych spotkaniach?

Awans Wissy Szczuczyn

Obecny sezon w wykonaniu Wissy był naprawdę znakomity. Przez większą część rozgrywek musieli oni gonić rywali z Tura Bielsk Podlaski, ale na kilka kolejek przed końcem udało się ich wyprzedzić i nie już nie oddali prowadzenia. Ostatnia kolejka spotkań Keeza 4 ligi rozpoczęła się równo o godzinie 17:00 19 czerwca. Piłkarze Wissy Szczuczyn musieli pokonać Warmię Grajewo, by niezależnie od innych rezultatów awansować do wyższej klasy rozgrywek. Piłkarze ze Szczuczyna w tym sezonie w roli gospodarzy rozgrywali swoje mecze poza miastem, ze względu na budowę nowego obiektu. Decydujący mecz o awansie, rozegrany został na boisku w Choroszczy.

W mecz od razu z animuszem weszli piłkarze Wissy, który już do przerwy prowadzili 2:0 i tylko jakiś kataklizm mógł sprawić, że nie udałoby im się wywalczyć upragnionego awansu. w 25 minucie pierwszą bramkę w meczu strzelił Mariusz Łapiński, a 4 minuty później na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Damian Toczydłowski. Taki wynik utrzymywał się aż do 82 minuty, kiedy swoją drugą bramkę strzelił Łapiński. Ten gol ustalił już wynik spotkania na 3:0, a po końcowym gwizdku piłkarze ze Szczuczyna mogli zasłużenie fetować swój awans do wyższej klasy rozgrywek. Warto zwrócić uwagę na to, że Tur Bielsk Podlaski niespodziewanie stracił punkty z Krypnianką Krypno i do awansu Wissie wystarczyłby nawet remis.

Piłkarze Wissy Szczuczyn zakończyli rozgrywki 4 ligi z dorobkiem 81 punktów i z 3 punktami przewagi nad drugim w tabeli Turem Bielsk Podlaski. Trzecie miejsce w lidze zajęli zawodnicy Promienia Mońki, którzy zdobyli 75 punktów. Warmia Grajewo natomiast sezon zakończyła z 60 punktami na koncie, co pozwoliło jej zająć 5 miejsce w lidze. Przed sezonem aspiracje w Grajewie były wyższe, ale może przyszły sezon będzie jeszcze lepszy w wykonaniu piłkarzy Warmii. W przyszłym sezonie mocnym rywalem w walce o awans może być Olimpia Zambrów, która spada z 3 ligi.

ŁKS 1926 Łomża wygrał bez gry

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Łomży, gdzie miejscowy ŁKS miał zagrać spotkanie z Hetmanem Białystok. Początek meczu ustalono na sobotę 19 czerwca na godzinę 17:00. Niestety władze klubu z Białegostoku zrezygnowały z przyjazdu na mecz i oddały to spotkanie walkowerem. Ostatecznie w harmonogramie spotkań widnieje wynik 3:0 dla ŁKS-u 1926 Łomża. Łomżanie bez gry zainkasowali kolejne 3 punkty, a sezon zakończyli na 4 miejscu z dorobkiem 64 oczek. Obecny sezon pokazał, że piłkarze ŁKS-u będą jednymi z głównych faworytów do awansu do 3 ligi w przyszłym sezonie.

W ostatniej kolejce pauzowali zawodnicy Orła Kolno, którzy już rozpoczęli wakacje i niedługo wrócą do przygotowań do kolejnego sezonu 4 ligi, który również zapowiada się bardzo emocjonująco.