Kolejny punkt Wissy Szczuczyn w 3 lidze

Wissa Szczuczyn Ursus Warszawa

Kolejny cenny punkt w rozgrywkach 3 ligi zdobyli piłkarze Wissy Szczuczyn. Tym razem gracze z Podlasia zremisowali w wyjazdowym meczu z faworyzowanym Ursusem Warszawa. Spotkanie rozegrano 21 sierpnia w ramach 4 kolejki tegorocznych rozgrywek, w których Wissa jest beniaminkiem. Zapraszamy na krótkie podsumowanie meczu Ursus Warszawa – Wissa Szczuczyn. 

Zły początek spotkania i odrabianie strat

Piłkarze Wissy Szczuczyn źle rozpoczęli spotkanie z warszawskim Ursusem. Po podróży do stolicy Polski, już w 4 minucie meczu stracili bramkę. Autorem trafienia był Michał Strzałkowski. W kolejnych minutach cały czas przewagę utrzymywali gospodarze, a w pewnym momencie stało się to spotkanie między Ursusem, a obroną Wissy i bardzo dobrze dysponowanym Hubertem Gostomskim. W dużej mierze to ten zawodnik utrzymywał Szczuczynian w grze i nie dopuścił do tego, by różnica bramek się zwiększyła. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i piłkarze Wissy schodzili do szatni przy wyniku 0:1. 

W drugiej połowie ciągle stroną dominującą pozostał Ursus Warszawa, jednak piłkarze Wissy Szczuczyn zaczęli się odgryzać. Efektem była 51 minuta i bramka na 1:1 w wykonaniu Łukasza Tercjaka, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Zawodnik ten okazał się najsprytniejszy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i pewnym strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Do końca meczu Warszawianie próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak Gostomski nie dał się zaskoczyć. Mecz zakończył się remisem 1:1, dzięki czemu podopieczni Marcina Gałązki zdobyli kolejny cenny punkt do ligowego dorobku. 

Ursus Warszawa – Wissa Szczuczyn 1:1 (4’ Michał Strzałkowski – 51’ Łukasz Tercjak)

Wyjściowy skład Wissy Szczuczyn: Hubert Gostomski – Jakub Tomar, Emil Łupiński, Wojciech Zalewski, Michał Kosikowski, Bartosz Szaraniec, Patryk Koncewicz, Krystian Maciejuk, Karol Buzun, Konrad Radzikowski, Marcin Szeibe. 

Ławka rezerwowych: Tomasz Daniluk, Kamil Sakowicz, Mariusz Łapiński, Łukasz Tercjak, Dariusz Korytkowski, Bartosz Jurczak, Jakub Kozłowski. 

Sytuacja w ligowej tabeli

Po 4 kolejkach obecnego sezonu 3 ligi grupy 1, Wissa Szczuczyn zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 5 punktów. W rozgrywkach udział bierze 19 drużyn, z czego trzy najsłabsze spadną do niższej klasy rozgrywkowej. Póki co Szczuczynianie mają 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, jednak to dopiero początkowa faza rozgrywek. Wciąż bez zdobyczy punktowej pozostaje Błonianka Błonie, a cztery zespoły mają po 3 punkty. W czołówce tabeli jest równie ciasno. Dwa pierwsze miejsca z dorobkiem 9 punktów i z małą różnicą w bilansie bramek zajmują Lechia Tomaszów Mazowiecki i Unia Skierniewice. Podium uzupełnia drużyna Pilicy Białobrzegi.

Z Sokołem Aleksandrów Łódzki w następnej kolejce

W meczu 5 kolejki 3 ligi drużyna Wissy Szczuczyn podejmie w roli gospodarza Sokół Aleksandrów Łódzki. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 29 sierpnia i rozpocznie się o godzinie 20:00. Najbliższy rywal podopiecznych Marcina Gałązki zajmuje obecnie 15 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów. Na ten dorobek składają się trzy remisy i jedna porażka. Będzie to kolejny trudny pojedynek dla piłkarzy Wissy i trzymamy kciuki, by udało im się zainkasować trzy punkty.