Podsumowanie wyników ligi okręgowej oraz A klasy na Podlasiu

5 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022 2

W ostatni weekend rozegrają kolejną kolejkę klasy okręgowej oraz A klasy w grupach 1 i 3, gdzie występują nasze lokalne drużyny. Kolejne pewne zwycięstwo w okręgówce zanotowali piłkarze KS Śniadowo, którzy mogą włączyć się do walki o awans do 4 ligi. Na drugim biegunie są GKS Stawiski, które zanotowały kolejną bolesną porażkę i na pewno nie tak wyobrażali sobie awans do tej klasy rozgrywkowej. Zapraszamy na podsumowanie występów lokalnych drużyn w niższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej na Podlasiu. 

KS Śniadowo wciąż naciska na lidera

Za nami już 5 kolejka klasy okręgowej na Podlasiu. Tym razem piłkarze KS Śniadowo podejmowali na własnym boisku Pogoń Łapy i odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0, dzięki czemu KS Śniadowo ma na koncie 10 punktów i traci tylko 2 oczka do liderujących drużyn Sparty Augustów i rezerw Wigier Suwałki. Obecnie piłkarze ze Śniadowa zajmują 4 miejsce w lidze. W meczu 6 kolejki, 19 września o 16:00, zagrają oni wyjazdowe spotkanie derbowe z GKS Stawiski. 

Drużyna ze Stawisk to beniaminek klasy okręgowej, który po zwycięstwie w poprzedniej kolejce, liczył na podtrzymanie dobrej passy. Niestety wyjazdowy mecz z Rudnią Zabłudów skończył się ich wysoką porażką 2:5. Obecnie GKS Stawiski zajmuje dopiero 13 miejsce (na 16) w tabeli klasy okręgowej i ma w dorobku 3 punkty po jednym zwycięstwie i aż 4 porażkach. Tak jak wspomnieliśmy, kolejny mecz gracze ze Stawisk rozegrają na wyjeździe w Śniadowie i na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Zdecydowanym faworytem tego meczu będzie KS Śniadowo. 

Pewne zwycięstwa w A klasie grupie 1

W 3 kolejce A klasy grupy 1 zwycięstwa odniosły obie nasze lokalne drużyny. Rezerwy trzecioligowej Wissy Szczuczyn wygrały u siebie aż 5:0 z Vertą Suwałki. Po tym zwycięstwie, Szczuczynianie awansowali na 5 miejsce w tabeli A klasy z dorobkiem 5 punktów. Liderem pozostaje Jastrząb Knyszyn, który na koncie ma 9 oczek. W kolejnym spotkaniu Wissa II zagra na wyjeździe z Sudovią Szudziałowo. Początek tego meczu 18 września o 14. 

Warmia II Grajewo w 3 kolejce udała się do Moniek na mecz z rezerwami tamtejszego Promienia. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem Grajewian 3:0. Dzięki temu, rezerwy Warmii mają obecnie na koncie 4 punkty i zajmują 7 miejsce w lidze. W 4 kolejce Warmia II Grajewo zagra u siebie z liderem z Knyszyna. Mecz rozpocznie się 19 września o 16. 

KOS 1984 Rutki z kolejnym zwycięstwem w A klasie

W rozgrywkach A klasy grupie 3 występują drużyny KOS 1984 Rutki oraz ŁKS-u 1926 II Łomża. Pierwsza z tych drużyn rozegrała mecz na własnym boisku z Supraślanką Supraśl i odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0. Po tym rezultacie piłkarze z Rutek mają już na koncie 6 punktów i zajmują 4 miejsce w tabeli. W następnej kolejce KOS 1984 zagra na wyjeździe z Włókniarzem Białystok. Mecz ten rozpocznie się 18 września o 14:30. 

Wyjazdowy remis w ramach 3 kolejki A klasy zanotowały rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża. Drużyna ta mierzyła się z Narwią Chroszcz, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Łomżanie wciąż nie zanotowali porażki w tym sezonie i z dorobkiem 5 punktów plasują się na 6 miejscu w lidze. Dla Narwii była to pierwsza strata punktów w obecnych rozgrywkach. W następnej kolejce ŁKS 1926 II Łomża zagra na wyjeździe z Magnatem Juchnowiec Kościelny. Mecz ten odbędzie się 19 września o 14:00.