KS Śniadowo liderem ligi okręgowej. Podsumowanie niższych lig piłkarskich na Podlasiu

7 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

Ostatnia kolejka ligi okręgowej była bardzo udana dla naszych lokalnych drużyn. Piłkarze KS Śniadowo po zwycięstwie z GKS Gródek awansowali na pozycję lidera rozgrywek. Dobre humory mają również w Stawiskach, po zwycięstwie GKS w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Białystok. W grupie 1 klasy A zgodnie porażki zanotowały rezerwy Warmii Grajewo i Wissy Szczuczyn. Z kolei w grupie 3 klasy A wygrały ŁKS 1926 II Łomża i KOS 1984 Rutki, dzięki czemu oba zespoły znajdują się już tuż za liderem rozgrywek. Zapraszamy na podsumowanie. 

KS Śniadowo nowym liderem klasy okręgowej. GKS Stawiski odbija się od dna

Warto zacząć od piłkarzy KS Śniadowo, którzy już w zeszłym sezonie klasy okręgowej pokazali się z bardzo dobrej strony. W 7 kolejce tego sezonu podejmowali oni na wyjeździe GKS Gródek i ostatecznie wygrali 3:2, dzięki czemu awansowali na pozycję lidera rozgrywek. Mają w dorobku już 16 punktów i bilans bramkowy 18:8. Ostatnie wyniki wskazują na to, że KS Śniadowo może się aktywnie włączyć do walki o awans do 4 ligi, co byłoby ogromnym sukcesem dla tej drużyny. W następnej kolejce piłkarze ze Śniadowa udadzą się na wyjazdowy mecz z Rudnią Zabłudów. Spotkanie rozegrane zostanie 2 października o 15:30. 

Humory poprawili sobie również piłkarze GKS-u Stawiski, którzy do tej pory na koncie mają już 5 porażek w klasie okręgowej. Tym razem, w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Białystok okazali się lepsi i wygrali 3:2. Dzięki temu awansowali na 12 miejsce w tabeli i odskoczyli trochę od miejsc spadkowych. Mają na swoim koncie 6 punktów i bilans bramkowy 14:18. W meczu 8 kolejki GKS Stawiski zagra u siebie z Sokołem 1946 Sokółka, a pierwszy gwizdek sędziego będzie miał miejsce 3 października o 15:45.

Porażki naszych drużyn w grupie 1 klasy A

Nie najlepiej ostatnią kolejkę będą wspominać lokalne drużyny, które występują w grupie 1 klasy A. Obie drużyny solidarnie przegrały. Rezerwy czwartoligowej Warmii Grajewo zmierzyły się na wyjeździe z Grabem Janówka i musiały uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali 3:1. Po tym meczu, Warmia II Grajewo zajmuje dopiero 10 miejsce w lidze z dorobkiem 4 punktów po 5 kolejkach. W następnym meczu Grajewianie zagrają u siebie z Jasionem Jasionówka, a spotkanie rozpocznie się 3 października o 15:30. 

W rozgrywkach grupy 1 klasy A występują również rezerwy trzecioligowej Wissy Szczuczyn. Tym razem Szczuczynianie ulegli na własnym boisku Polonii Raczki 2:3. Polonia to aktualny lider rozgrywek, a Wissa II Szczuczyn spadła w tabeli na 5 miejsce i a 8 punktów. W następnym meczu zespół ten zmierzy się u siebie z Korą Korycin. Spotkanie zaplanowano na 3 października na 15. 

Dobra postawa ŁKS-u 1926 II Łomża i KOS 1984 Rutki w grupie 3 klasy A

Z bardzo dobrej strony w minionej kolejce zaprezentowali się piłkarze rezerw ŁKS-u Łomża oraz gracze KOS 1984 Rutki. Oba zespoły wygrały swoje mecze w grupie 3 klasy A, dzięki czemu awansowały na podium w ligowej tabeli i zbliżyły się do lidera. ŁKS 1926 II Łomża podejmował na własnym boisku liderujący Hetman Tykocin. Łomżanie odnieśli spektakularne zwycięstwo 4:0, dzięki czemu mają już w dorobku 11 punktów i tracą tylko oczko do rywali z Tykocina. W następnym meczu ŁKS 1926 II zagra na wyjeździe z rezerwami KS Wasilków. Początek spotkania 3 października o 14. 


Dobre nastroje panują również w Rutkach, gdzie miejscowy KOS 1984 wygrał u siebie 4:3 z Turośnianką Turośń Kościelna. Po tym zwycięstwie, zespół zajmuje 3 miejsce w lidze z dorobkiem 10 punktów. W następnej kolejce KOS 1984 Rutki zagra na wyjeździe z KS Sokoły. Początek meczu 3 października o 12.