Dobry weekend lokalnych drużyn w niższych klasach piłkarskich

9 Kolejka Liga Okregowa Sezon 2021 2022

Za nami bardzo dobry weekend naszych lokalnych drużyn piłkarskich, które występują w niższych klasach rozgrywkowych na Podlasiu. Większość z nich wygrała, co warto odnotować. Najwyżej z nich znajduje się KS Śniadowo, czyli drużyna zajmująca drugie miejsce w klasie okręgowej. Bardzo dobrze radzą sobie również rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża, które również zajmują pozycję wicelidera w swojej grupie A klasy. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionego weekendu.

KS Śniadowo wiceliderem. Porażka GKS Stawiski

W zeszłej kolejce KS Śniadowo stracił punkty i tym razem musiał wygrać, jeżeli chciał zachować bezpośredni kontakt z liderem ligi – Spartą Augustów. W domowym meczu, gracze ze Śniadowa mierzyli się ze spadkowiczem z 4 ligi – MKS Mielnik. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1, dzięki czemu przeskoczyli w ligowej tabeli rezerwy Wigier Suwałki i tracą tylko punkt do liderującej Sparty. Po 9 kolejkach, KS Śniadowo ma na koncie 20 punktów i bilans bramkowy 23:12. W następnej kolejce gracze ze Śniadowa podejmą na własnym boisku Piasta Białystok, który zajmuje 8 miejsce. Mecz rozpocznie się 17 października o 15:00. 

Dużo gorsze nastroje są po ostatniej kolejce w Stawiskach. Tamtejszy GKS nie miał żadnych szans w wyjazdowym meczu z UM Krynki. Ostatecznie skończyło się na porażce 1:4, która jest już szóstą w tym sezonie. Po 9 kolejkach GKS Stawiski jest na 13 miejscu w lidze i ma w dorobku tylko 7 punktów. Na pewno osoby związane z tym zespołem trochę inaczej wyobrażały sobie start klasy okręgowej w roli beniaminka. W następnej kolejce GKS Stawiski podejmie na własnym boisku Pomorzankę Sejny, która ma tyle samo punktów i zajmuje miejsce 12 miejsce w lidze Początek meczu 17 października o 15:15. 

Zwycięstwo rezerw Wissy Szczuczyn w A klasie

W przeciwieństwie do pierwszej drużyny, swój mecz w ostatni weekend wygrały rezerwy Wissy Szczuczyn, które występują w 1 grupie A klasy. Tym razem Wissa II mierzyła się z rezerwami Promienia Mońki. Wyjazdowe spotkanie okazało się dla Szczuczynian bardzo dobre i ostatecznie wygrali na trudnym terenie 3:1. Dzięki temu awansowali na 5 miejsce w lidze. Obecnie mają 11 punktów i bilans bramkowy 17:9. W kolejnym spotkaniu, Wissa II Szczuczyn zagra w roli gospodarza z Jastrzębiem Knyszyn, czyli liderem rozgrywek. Mecz odbędzie się 17 października o 14:00. 

Swój mecz w minionej kolejce miały rozegrać również rezerwy Warmii Grajewo, które miały rywalizować z Pograniczem Kuźnica Białostocka. Prawdopodobnie mecz nie doszedł do skutku, ponieważ nie ma jego wyniku w oficjalnych raportach. Niestety w tym momencie nie udało nam się uzyskać więcej informacji na ten temat. Jeżeli coś się zmieni to będziemy Państwa o tym informować. Warmia II Grajewo z jednym meczem rozegranym mniej, zajmuje 10 miejsce w lidze z 4 punktami na koncie. W następnej kolejce, rezerwy Warmii udadzą się na wyjazdowy mecz z Polonią Raczki, która jest wiceliderem rozgrywek. Początek meczu 16 października o 11. 

Zgodne zwycięstwa w 2 grupie A klasy

Swoje mecze zgodnie wygrały lokalne drużyny, które na co dzień występują w grupie 2 klasy A. Rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża mierzyły się u siebie z Supraślanką Supraśl i wygrały ten mecz 5:1, dzięki czemu wciąż napierają na liderujący Hetman Tykocin. Gracze z Łomży mają w dorobku 17 punktów i tracą tylko punkt do lidera z Tykocina. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Włókniarzem Białystok. Mecz rozpocznie się 16 października o 14:30. 

W dobrych nastrojach są również piłkarze KOS 1984 Rutki, którzy wygrali u siebie 3:1 z Magnatem Juchnowiec Kościelny. Po tym zwycięstwie awansowali oni na 5 miejsce w lidze i mają 13 punktów. Kolejny mecz zagrają ponownie u siebie. Tym razem przeciwnikiem graczy z Rutek będzie Korona Dobrzyniewo Górne. Mecz zaplanowano na 16 października o godzinie 18:00.